"Тут обелісків ціла рота...": лубенці вклонились пам’ятникам полеглих героїв

У День пам’яті та примирення у нашому місті відбулися урочисті мітинги та покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків, братських могил, участь у яких взяла влада Лубен, депутати міської ради, працівники виконкому, ветерани, громадськість, військовослужбовці, учнівсько-студентська молодь.

Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Тож 8 - 9 травня у нашому місті, як і скрізь у країні, вшановують пам’ять кожного, хто боровся із нацизмом, а також усіх жертв.

У Лубнах біля 20 пам’ятників та пам’ятних знаків, що нагадують про воєнні лихоліття, про подвиги героїв та змушують нас зупинитися і схилити голови в жалобі. Серед військових легендарної Чапаєвської дивізії 86 Героїв Радянського Союзу, найстаршому лубенцю-ветерану Василю Шитєєву 93, а най-найстаршому Миколі Кузьменку, цими днями виповнюється 100 !!! Проте, живих свідків Другої світової війни у місті залишилося лише біля п’яти десятків...Відходять у засвіти герої минулих літ, але живе і вічно житиме спогад про їхній безсмертний подвиг.

         Тож, вже з 8-ої години ранку у всіх мікрорайонах міста громада разом із представниками влади, військовослужбовцями, учасниками АТО/ООС,  школярами,  молоддю взяли участь у покладанні квітів до пам’ятних місць.

         Зокрема міський голова Олександр Грицаєнко виступив перед присутніми на невеликому мітингу біля місця розстрілу і могили жертв фашизму в урочищі Рибки, що у  мікрорайоні №4. Також Олександр Петрович разом з присутніми представниками ветеранів 25-ої Гвардійської мотострілецької дивізії ім.В.І.Чапаєва відвідав пам’ятник на честь перебування у м.Лубнах 25-ої гвардійської мотострілецької дивізії ім.В.І.Чапаєва та пам’ятний знак на честь Героїв Радянського Союзу 25-ої гвардійської мотострілецької дивізії ім.В.І.Чапаєва.

         Активісти мікрорайону №1 цього ж дня, крім того, привітали з 96-річчям вдову, учасника бойових дій Єлизавету Вальтер та жертву німецьких концтаборів Другої світової війни Марію Юрченко.

Хвилиною мовчання було вшановано полеглих героїв, до пам‘ятних знаків покладено квіти.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.

Пам’ятаймо про це та не знецінюймо священну пам’ять!Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua