У галереї презентували каталог "Лубни на перехресті століть"

12 березня у приміщенні галереї образотворчого мистецтва  відбулося відкриття фотовиставки та презентація каталогу "Лубни на перехресті століть", видання якого стало можливим за сприяння Лубенської міської ради, управління культури та мистецтв, працівників краєзнавчого музею,  місцевих істориків та краєзнавців, творчої інтелігенції. На сторінках каталогу можна побачити старе місто та його самобутню архітектуру початку XX століття.

Презентація каталогу "Лубни на перехресті століть" стала справжньою культурно- мистецькою подією і зібрала еліту Лубенщини, громадськість, усіх, хто глибоко закоханий у рідні Лубни, хто вивчає та досліджує його  багату історичну спадщину.

Сучасне місто значно змінилося, розбудувалося, одягло сучасні шати, і звісно, тепер воно дуже віддалено схоже на те, яким було в кінці ХІХ -  початку ХХ століття. Проте, завдяки виданому каталогу ми та прийдешні покоління матимуть змогу побачити рідкісні архітектурні споруди, наприклад: приміщення  окружного суду, єпархіального училища, земської управи, а ще гімназійну площу та інші старовинні вулиці, що колись мали зовсім інший вигляд та назви.

За тематикою каталог розділений на три частини: архітектура, вулиці, краєвиди.  У роботі були використані матеріали з колекції Лубенського краєзнавчого музею, архівного сектору виконкому міської ради, а також приватні колекції фотохудожників Володимира Білоуса та Бориса Буркацького. Технічний бік роботи взяло на себе видавництво «Інтер Парк».

Про це розповів директор краєзнавчого музею Віктор Верещака, відкривши захід та надавши слово для виступу міському голові Олександру Грицаєнку.

Міський голова відзначив величезний пласт роботи, що виконали  упорядники та  усі, хто долучився до видання каталогу та зазначив, що каталог стане справжнім культурно-історичним надбанням не лише для Лубен, а й для вихідців із них, для мешканців та для гостей.

Під час презентації каталогу були присутні керуючий справами виконкому Маргарита Комарова, начальник управління культури та мистецтв Юрій Литовченко, працівники міської ради, депутати, художники, письменники, любителі та збирачі  культурно-історичної спадщини, молодь.

Цікаво та пізнавально для присутнього товариства було також послухати виступи краєзнавців Миколи Полонського, Тамари Дяченко, протоієрея Бориса Кондрата, (клірика Мгарського Спасо-Преображенського монастиря), представників ГО «Предки» Валентини Ляшенко та Тетяни Сафронової,   очільника видавництва «Інтер Парк» Юрія Зілінського, молодшого наукового співробітника краєзнавчого музею Руслани Василенко та інших. Ліричного акценту презентації надав виступ поетеси, члена НСПУ Ганни Кревської, яка прочитала власний вірш, де оспівано красу та велич рідного міста.


Comments  

 
0 #2 Просто Марія 16.03.2018 14:32
Правильно - ЗІлінський ;-)
Цитувати
 
 
0 #1 Просто Марія 14.03.2018 12:14
Чудовий каталог. Всіх вітаю з цією подією!
P.S. Юрій ЗІлінський
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua