У галереї відкрилася виставка до 80-річчя з дня народження В. Білоуса

12 жовтня в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки фоторобіт Володимира Білоуса, присвяченої 80-й річниці з Дня народження митця.  У залі галереї представлено 22 світлини митця та одне  фото Полтавського художника Михайла Магденка.

 З його біографією ознайомила присутніх науковий співробітник музею Юлія Новоселецька, своїми спогадами про Володимира Білоуса поділилася член народного фотоклубу «Софіт» Лілія  Мурай та член Національної спілки архітекторів України Микола Босенко. А потім студенти Лубенського медичного училища і всі гості були запрошені до перегляду виставки.

Володимир Федорович Білоус народився 12 жовтня 1937 року на хуторі Дереківщина Лохвицького району Полтавської області.

З 1959 по 2001 рр. працював слюсарем-лекальником на заводі «Комсомолець». Перші фотознімки зробив у 1952 році і з тих пір фотографія – його основне захоплення. Велика серія робіт присвячена місту Лубнам та його мешканцям.

Фотокіноматеріали В.Білоуса стали основою документального фільму «Григір Тютюнник» (Луганська кіностудія – Т.Дейнегіна), відеофільму «Здрастуй, княгине Сула» (режисер – письменник Григорій Білоус). Знімки друкувалися в журналах «Советское фото», «Вітчизна», «Дніпро», «Київ», а також використовувались як ілюстрації до книг: «Григір Тютюнник» (зібрання творів у двох томах, видавництво «Радянський письменник», Київ 1984р.), «Вічна загадка любові» (Київ, 1988 р. видавництво «Радянський письменник»).

Персональні виставки (більше 20): Київ, Лубни, Миргород, Чорнухи, Лохвиця, Полтава.

Виставка «Григір Тютюнник, його друзі та  прототипи літературних персонажів» відбулася у Спілці письменників України в 1996 році. Того ж року ця виставка, але зі зміненою назвою – «Григір Тютюнник зблизька» експонувалася у Києво-Могилянській академії.

1997 р. – виставка «Життя без ретуші», - Спілка письменників України.

1998 р. – виставка «Жінка і ніч», - Спілка письменників України.

У 1997 році близько 15 робіт фотохудожника із циклу «Життя без ретуші» та знімки із серії «Курган Скорботи» були передані Федором Габелком, відомим політичним діячем діаспори, в Український дім, Мельбурн, Австралія і з тих пір знаходяться у постійній експозиції.

У 1999-2000 роках створив сюрреалістичну серію «Сновидіння».

Лауреат міжнародного фотоконкурсу 2000 року, започаткованого газетою «День» та фірмою «Кодак – Україна» та володар призу глядацьких уподобань на цьому конкурсі.

2005 р. – Київське видавництво «Твій Інтер» видало фотоальбом «Григір Тютюнник і його епоха у фотографіях Володимира Білоуса».

2006 р. – В. Білоус стає лауреатом міжнародної премії ім. Дмитра Нитченка (Австралія) як фотохудожник.

З 1997 р. – член Національної Спілки журналістів.

З 2005 р. – член Національної  Спілки фотохудожників.

Лауреат літературно-мистецької премії ім. Володимира Малика, автор фотовистаки про письменника. Організатор і натхненник народного фотоклубу «Софіт», Володимир Федорович був творчим наставником для багатьох молодих фотохудожників. За його активної участі було влаштовано більше тридцяти виставок учасників фотоклубу «Софіт» в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею, а також у Полтаві, Миргорді, Чорнухах, Вовчицькому історико-краєзнавчому музею ім. І. І. Саєнка.

Був палким патріотом України, рідного краю.

10 травня 2014 року на 77-му році Володимир Білоус пішов з життя.

На виставці, яка щойно відкрилася в галереї, представлено 22 світлини митця та одне  фото Полтавського художника Михайла Магденка: 30-ті роки 20 століття. Улюблений знімок Григора Тютюнника: «Дивлюсь на це фото, а чуються і бачаться осінні журавлі», частина знімків  відображають перебування письменника Григора Тютюнника в Лубнах,  а ще частина належить до різних серій, чи то «Феєрія самоцвітів»,  «Труд переростає у красу» та інші.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua