У Лубнах відбувся фестиваль КВН "ПерВОсміх"

 29 березня у Лубнах відбувся фестиваль КВН. 2012 року місто вперше стало господарем Всеукраїнського фестивалю КВН для дитячих та юнацьких команд під назвою "ПерВОсміх". У цьому році фестиваль відбувся ушосте, він не просто отримав статус традиційного, а й став своєрідною меккою, місцем куди завжди хочеться їхати, щоб підкорювати серця шанувальників гумору.

         Коли протягом багатьох років готуєш матеріал про події однієї тематики, то час від часу складається відчуття, що пишеш великий роман без закінчення. Ось і шукаєш нові сюжети, щоб не гарцювати на місті. Але для звіту про фестиваль "ПерВОсміх" схоже ніяких сюжетів і не потрібно. Навіть коли я це роблю упродовж шести років поспіль. Просто береш і розповідаєш про те, що бачив і що відчув від побаченого. А розповісти тут дійсно є про що. Лише про одне жалкую, що не вистачить у мене таланту і літературних здібностей, щоб передати у повному обсязі ту обстановку, у якій відбувається це цікаве дійство і ту казкову атмосферу, яку створюють організатори для учасників і глядачів Всеукраїнського фестивалю КВН серед дитячих команд нашої держави.

У цьому році фестиваль відбувся ушосте. Це означає, що він не просто отримав статус традиційного, а й став своєрідною меккою, місцем куди завжди хочеться їхати щоб підкорювати серця шанувальників гумору.

Згадуючи історію його створення, ловиш себе на думці, що ніби це все нереально, що це вигадки або взагалі фантастика. Але ж сам був свідком того, що відбувалося та ще й мав щасливу нагоду доторкнутися до цих подій, стати їх учасником. Вір, читачу, розповідатиму не байку.

Є в Україні невеличке місто у Полтавській області і назва йому Лубни. Зрозуміло, що як і в усій країні, у ньому живуть добрі та працьовиті люди. Та хто б ще сім років тому міг уявити, що саме тут будуть відбуватися події, які невеликому містечку нададуть статус столиці дитячого КВН країни. Розпочалося це все у 2011 році, коли мер міста Олександр Грицаєнко із ініціативною групою однодумців запросив до співпраці Асоціацію "КВН України", щоб започаткувати у місті проведення гумористичного шоу державного рівня.  Міська влада і Асоціація обговорили напрямки, розподілили обов'язки і підписали договір про довгострокову співпрацю. А вже у березні 2012 року місто вперше стало господарем Всеукраїнського фестивалю КВН для дитячих та юнацьких команд під назвою "ПерВОсміх". Назва вмістила в собі декілька шифрувань. Тут і прихована дата проведення заходу, який відбувається напередодні Дня сміху 1 квітня. Тут і натяк на якість гумору - ВО! І куди ж без сміху?

Але все це було б порожнім звуком, якби не чіткість дій, вмілі організаторські здібності та батьківська турбота про юних гостей міста. Фестивалю пощастило із самого початку, що біля його керма став тандем справжніх фанатів цього виду творчості. Пора назвати імена "батьків" проекту. Це начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому Світлана Скиба та президент місцевого клубу інтелектуалів "Ерудит" Олександр Іващенко. Цей дует організаторів заклав фундамент проект, а згодом подбав про його традиційність. Тепер без цього фестивалю важко уявити КВНівський рух в Україні. На запрошення до нього з надією чекають десятки команд, а місцевий глядач завжди гаряче вітає виступи "прибульців із планети сміху".

Про дату проведення я вже нагадав. Щодо схеми проведення, то вона щороку удосконалюється. Запрошення отримують від 8 до 12 команд, які салютують місту не лише "обов'язковою програмою", а й дарують феєричні гала-концерти. Кого тут за цей час не було! Глядачі до цих пір згадують переможні і яскраві виступи самобутніх команд "Дочки Остапа Бендера" (Одеса), "Полігон" (Козятин), "88 чудо света" (Запоріжжя)... Географію учасників прикрасили Ужгород, Суми, Тернопіль, Херсон, Горішні плавні, Житомир, Рівне, Ямпіль, Боярка, Маріуполь, Кам'янське, Докучаєвськ... Є у фестивалю вже і свої "улюбленці", без яких місцева "торсида" не уявляє проведення подібних свят. Але скажу відразу, що ставлення до всіх команд у Лубнах однаково толерантне, а доброзичливості і гостинності вистачає на всіх. Щоб у читача не склалася думка, що фестиваль це лише можливість "других подивитися" поспішаю повідомити, що є тут кому і "себе показати".

Взагалі у Лубнах КВН у повазі. Є команди у кожному навчальному закладі міста, а кращі із них щорічно змагаються за кубок мера. Виграш цього трофею дає можливість переможцю отримати заповітну підтримку на участь у Всеукраїнському фестивалі КВН "ЖарТ -птиця", який протягом 24 років  проходить восени у Затоці. Відзначу, що Олександр Грицаєнко знаходив можливість і неодноразово відправляв у творче відрядження по 2-3 команди із міста. Серед місцевих найгучніші успіхи припадають на долю ветеранів "ПерВОсміхів" команду "Кадри" (ЗОШ № 1). Вони постійно серед переможців та призерів. Раніше вдалими виступами запам'яталися також "Екстрім" (ЗОШ № 4), "ОК'крошка" (ЗОШ № 2), "Бюджета нет" (фінансово-економічний коледж), "Дрозди" (лісотехнічний коледж) та інші.

І ось сурми в чергове скликають команди із різних куточків України на шостий за ліком "ПерВОсміх". Що все (як і завжди) пройде цікаво і на найвищому рівні ніхто й не має сумнівів. Традиційно на учасників чекає багато відзнак, нагород та іменних дипломів. Свято святом, але ж і змагальний аспект ніхто не відміняв. На старт перегонів 2018 року виходять команди "Дорослі діти" (Чорнобай, Черкаська обл.) - триразовий переможець фестивалю, "Не доросли" (Одеса) - дворазовий переможець, "Кадри" (Лубни) - володар Гран-прі (2013) та дворазовий переможець. Серед учасників неодноразові призери та лауреати попередніх років - "Інші діти" (Рівне), "Вітаміни (Боярка, Київська обл.), "Кадри Веселого Народу" (Тернопіль), "Гарні діти" (Ямпіль, Сумська обл.). Не забувають організатори надати шанс і новачкам. Цього разу дебютували - "Тузи" (Лубни, СЗОШ № 6), "Влюбленные в Мариуполь" (Маріуполь) та "Бонжур" (Шишаки) - дворазовий чемпіон шкільної ліги Полтавщини.

Мабуть варто сказати, що крім конкурсних програм під назвою "Контрольна із Сміхознавства" підготованих вдома, учасники за добу до виступів отримали завдання імпровізаційного конкурсу. А ще була робота з редакторською групою, яку у допомогу на підготовку та проведення фестивалю традиційно  делегує Асоціація "КВН України", були сценічні прогони у затишному кінотеатрі "Київська Русь", фото-сесії команд із фотографом Андрієм Павліком. Все згідно протоколу і плану детально продуманого оргкомітетом. Згадаємо і чудову рекламну продукцію, якій надали професійну увагу. Білборди та афіші по місту, бейджі для малечі додали іміджу святу гумору у Лубнах.

Переповнений зал вітав все, що відбувалося на сцені. Виступи сприймали активно і адекватно. Ця підтримка глядачів додала учасникам впевненості. У заключний день на публіку чекали два КВН-марафони. Перший мав змагальний підтекст, а другий показовий, у якому команди демонстрували кращі номери. Та й тут господарі додали "вишеньку на гарний торт". Виявляється, що Олександр Петрович встановив ще й кубок "Посмішка мера", який мав отримати господаря після вручення всіх дипломів і відзнак. Тож чекаємо на розгадку ще однієї фестивальної таємниці.

Команди, змінюючи на сцені одна одну, влаштували справжній феєрверк із жартів, мініатюр, веселих пісень, запальних танців. Чудово підтримував і фестивальну хвилю ведучий Андрій Купчін. Його коментарі, рекламні каламбури та корисна інформація вміло вплітались в атмосферу свята і додавали заряду командам.

І ось позивні запрошують учасників шикуватися на урочисте закриття. На сцену піднімаються мер міста Лубни Олександр Грицаєнко, президент Асоціації "КВН України" і голова журі Михайло Агранат, та незмінні командори "ПерВОсміхів" - Світлана Скиба та Олександр Іващенко. І на сцені, і в залі затамували подих в очікуванні підсумків VI Всеукраїнського фестивалю дитячих команд КВН "ПерВОсміх". За зливою іменних дипломів кращим гравцям, акторам, актрисам оголошуються командні досягнення. Боротьба була напруженою, що і вплинуло на щільність результатів. Це не засмутило оргкомітет і він все "розклав по полицям" щодо розподілу місць. Лауреатами фестивалю стали: "Гарні діти", "Кадри Веселого Народу", "Влюбленные в Мариуполь" та "Тузи".

Третю сходинку посіли "Вітаміни" та "Інші діти". На другій теж тісно - на ній два представники Полтавщини - "Кадри" та "Бонжур". Переможцем фестивалю стають (це втретє поспіль!) одеські "Не доросли". А володарем Гран-прі журі оголошує команду "Дорослі діти" із Черкащини. Це той випадок коли вирок судів співпав із симпатіями глядачів. З цим результатом погодилися і керівники команд. Залишається дізнатися кому дістанеться кубок "Посмішка мера"! Олександр Грицаєнко, як професійний актор на врученні голлівудського "оскару" витримав паузу, додав у промові інтриги і повідомив свого обранця. Цим колективом стала наймолодша команда, яка виступила дуже потужно і закохала в себе всіх, але якій поки що не вистачило фестивального досвіду. Це справа часу. Та вже сьогодні із рук міського голови кубок отримують "Інші діти" із Рівного! Не звикати меру робити правильні призначення. Олександр Петрович, як і личить господарю подякував гостям за подароване місту свято, відзначив високий рівень виступів команд і дав зрозуміти, що цьогорічний "ПерВОсміх" не останній! До зустрічі в наступному році. Ця звістка порадувала абсолютно всіх присутніх. Увечері для гостей влаштували вечір відпочинку і команди продовжили знайомство та закидали колег комплементами. Атмосфера панувала казкова. Всі були задоволені.

День роз'їзду завжди сумний. За час проведений разом діти здружилися і їм шкода прощатися. Але у них жевріє мрія ще сюди повернутися. З від'їздом кожної делегації порожніє готель "Лубни", який вкотре витримав дві доби репетицій та колективних спілкувань. За розуміння та гостинність всі йому вдячні. Світлана Скиба та Олександр Іващенко, немов вартові несуть свою службу до кінця. Фестиваль для них вважається завершеним, коли місто залишає останній гість. Їх робочий годинник налаштований на вирішення сотень справ і проблем, цим ранком розпочав новий відлік до наступного "ПерВОсміху".

 

Ігор УРБАНСЬКИЙ,

головний редактор

Асоціації  "КВН України"
Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua