У місті відбулися урочистості з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

Шануючи Кобзаря, вклоняємося до землі за його безсмертне слово, за плекання рідної мови, за віру, за надію, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, зоря свободи і розквіту. Є дві дати, що стоять поряд і посідають особливе місце в українському календарі, це – 9 і 10 березня. Вони обрамляють життя Тараса Григоровича Шевченка -  славетного сина українського народу.

Тож, 9 березня у Тарасовому сквері зібралося чимало лубенців , щоб вшанувати пам’ятну дату - 200-річчя  від дня народження видатного Кобзаря.

Присутніх привітав міський голова Олександр Грицаєнко. Він зазначив, що пам'ять про Тараса Григоровича Шевченка дорога не лише для українців, а й для кожного, хто здатен цінувати талановиту, по-справжньому особливу людину. Його ім'я відоме в усьому світі: у багатьох країнах встановлено пам'ятники, його ім'я носять заклади культури, освіти, площі, вулиці. Твори Кобзаря перекладені майже 100 мовами світу.

«Сьогодні ми відкриваємо оновлений пам’ятний знак Великому Кобзареві, авторами якого стали Володимир Іванович Семенюта, Дмитро Олександрович Коршунов, Валерій Петрович Голуб, Володимир Олексійович Пашкевич та Андрій Григорович Шмонденко» - сказав міський голова. Він подякував архітекторам за їх талант та майстерність у створенні образу Тараса Шевченка. Питання щодо необхідності оновлення пам'ятного знаку Кобзареві протягом минулого року неодноразово розглядалося  на засіданнях архітектурно-будівельної ради виконавчого комітету міської ради та на засіданнях організаційного комітету з питань підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Сесією Лубенської міської ради від 12 квітня 2013 року було затверджено план заходів, яким передбачено проведення реконструкції скверу імені Тараса Шевченка та  відкриття оновленого пам'ятного знаку зі встановленням погруддя Кобзаря.

З твором «Думи мої» на вірш Великого Кобзаря  виступив  лубенський бандурист, член Лубенської міської Народної ради Віталій Мороз.

На передодні святкування 200-річчя від дня народження Шевченка на рідній Тарасовій землі біля Канева перебувала делегація лубенської інтелігенції та молоді. Звідти вони привезли для нас землю з Тарасової гори, капсула з якою була закладена учнями – переможцями конкурсу читців біля оновленого пам’ятного знака Великому Кобзареві.

Присутні почули сповнений щемного болю і щирої любові до України вірш Петра Скунця у виконанні однієї з переможниць обласного конкурсу читців «Тарасовими шляхами», учениці 11 класу Лубенської загальноосвітньої школи  № 1 Людмили Даценко.

З привітальним словом звернулася до присутніх і директор Лубенського краєзнавчого музею  Тамара Дяченко. Вона зазначила, що Шевченко – це українець, рівних якому наша земля не знала. Доля Тараса і доля України - невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічне прагнення до волі. «Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу» - закликала всіх Тамара Дяченко.

Слово мали і представники політичної партії  «Народний рух», які довгий час переймалися питанням побудови в Лубнах достойного пам’ятника Великому Кобзареві.

Справжньою окрасою заходу став виступ народного хору «Родослав» (керівник Олександр Житинський) з піснею «Тарасова верба».

Пролунав Гімн України, і всі бажаючі мали можливість покласти квіти та схилити голови перед погруддям Великого Кобзаря, сина українського народу, яким був і залишається у наших серцях Тарас Шевченко.

По закінченню загальноміських урочистостей з нагоди відзначення 200-річчя  від народження Т.Г.Шевченка та відкриття оновленого пам’ятного знаку Великому Кобзарю ведучі запросили присутніх до районного будинку культури на літературно-мистецьке свято.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua