Деякі питання виплати соціальних стипендій

Постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2017 р. № 81 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів». Зміни застосовуються з 01 січня 2017 року.

Внесеними змінами, зокрема:

1. Продовжено по квітень 2017 року період звернення студентів за наданням соціальних стипендій для їх призначення з  01 січня 2017 року.

2. Розширено коло осіб, які мають право на соціальні стипендії, а саме до переліку включено:- особи, яким призначено соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей відповідно до постанови Верховної Ради України від 24 жовтня 2002 р. № 218-IV.

При цьому звертаємо увагу, що постановою Верховної Ради України від 24.10.2002 №218-IV «Про заснування соціальних стипендій Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей» визначено, що соціальні стипендії Верховної Ради України призначаються та  виплачуються  стипендіату  додатково  до  інших стипендій (у тому числі академічної або соціальної стипендії);

- діти-інваліди та особи з інвалідністю I—III групи;

- студенти (курсанти) із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.

Водночас визначено, що студентам (курсантам), які мають право на отримання соціальної стипендії і набувають право на отримання академічної стипендії, надається один вид стипендії за їх вибором.

Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, а також студентам (курсантам), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, може виплачуватись одночасно соціальна та академічна стипендія.

 Якщо студент (курсант) має право на призначення соціальної стипендії одночасно за кількома підставами, соціальна стипендія виплачується відповідно до однієї з підстав за вибором студента (курсанта).

3. Уточнено періоди виплати соціальної стипендії окремим категоріям студентів (курсантів), зокрема:

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа у разі продовження навчання стипендія виплачується до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів;

- особам, які належать до категорій, визначених у підпунктах 5-8 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1045  до закінчення навчального закладу, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

При цьому стипендії не виплачуються студентам (курсантам), які перебувають в академічних відпустках.

4. Уточнено перелік документів для призначено стипендій окремим категоріям студентів (курсантів), зокрема:

- як альтернативу передбачено, що для призначення соціальної стипендії дітям учасників бойових дій в АТО надається копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету  та територіальної цілісності України.

5. Передбачено зменшення розмірів соціальної стипендії:

- студентам індустріально-педагогічних вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації, які навчаються за програмами підготовки майстрів виробничого навчання і забезпечуються безоплатним триразовим харчуванням, — на 50 %, а тим, що забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням, — 20 %;

- курсантам вищих навчальних закладів, які перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, а також студентів, які у віці від 18 до 23 років залишились без батьків), - 50%.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Соціальна сфера Управління праці та СЗН інформує Деякі питання виплати соціальних стипендій

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Соціальна сфера Управління праці та СЗН інформує Деякі питання виплати соціальних стипендій

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua