Від Лондона до Круглика: історія кохання англійського лорда та лубенки

Історично-мистецька година, присвячена історії кохання англійського композитора Арнольда Бакса та лубенки Наталії Скаржинської, була відтворена в Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького. Про відомого англійця та його перебування у маєтку Скаржинських у віддеозверненні до лубенців розповів англійський музикант Алан Саттон, який нещодавно відвідав Лубни.


Юні волонтери ГО “ПРЕДКИ”  Руслана Чичикало та Єгор Овраменко на основі спогадів Арнольда Бакса з книги “Прощавай, моя юність” відтворили перебіг подій лютого - липня 1910 року, коли Арнольд Бакс з Наталією та її подругою Ольгою Антонетті здійснили подорож з Лондона через Берлін, Санкт-Петербург, Москву, Київ до Лубен та Круглика.

З унікальними матеріалами, пов’язаними з Наталією Скажинською та її родиною, які знаходяться в архівному секторі  виконавчого комітету Лубенської міської ради, познайомила відвідувачів молодший науковий співробітник музею Тетяна Сафронова.

Присутні мали змогу прослухати музичні твори “Майська ніч в Україні” та “Ноктюрн”, на які надихнуло композитора його перебування на Лубенщині, та переглянути відео на твір “Гопак” із світлинами з фотоальбому “Лубни на перехресті століть”, створене  паном Аланом Саттоном.

 

           

           


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua