Відбулись збори Лубенської міської громадської організації інвалідів "Ветерани Чорнобиля"

11 січня міський голова взяв участь  у зборах Лубенської міської громадської організації інвалідів "Ветерани Чорнобиля", які відбулись о 10 годині ранку в приміщенні даної  громадської організації. Участь у обговоренні питань соціального захисту чорнобильців-ліквідаторів Лубенщини взяли представники влади району, Засульської ОТГ, громадський діяч Володимир Пилипенко, депутати міської та обласної ради, голови бюджетних та соціальних комісій вищезгаданих гілок влади, ЗМІ.

         Нарада з питань захисту прав учасників ЛНА на ЧАЕС була ініційована «Лубенською міською громадською організацією інвалідів «Ветерани Чорнобиля», про мету та головні питання порядку денного розповів голова правління ЛМГОІ «Ветерани Чорнобиля» Віктор Собко, а продовжила  спілкування заступник голови Лариса Погребняк.

Насамперед ліквідатори висунули свій протест проти дискримінації учасників ЛНА на ЧАЕС, які не були військовослужбовцями строкової служби за ознаками інвалідності в питанні пенсійного забезпеченя.

Обговорювалась протягом наради і можливість передбачення коштів з місцевих бюджетів на 2018 рік для додаткового фінансування компенсацій на харчування учасникам ліквідації Чорнобильської катастрофи І і ІІ категорій.

Тож присутні представники чорнобильських організацій Лубенщини заявили про свою готовність звернутися до керівників області щодо співфінансування чи фінансування з обласного бюджету на 2018 рік програми компенсації на харчування за медичними та фізіологічними нормами для учасників ЛНА на ЧАЕС І ІІ категорії.

Обговорювалося ряд інших аспектів соціального захисту  громадян даної категорії. Багато запитань з цього приводу було поставлено присутнім міському голові Олександру Грицаєнку, голові районної ради Григорію Угляниці, голові бюджетної та соціальної комісії  Полтавської обласної ради Людмилі Овчаренко.

Спілкуючись з ліквідаторами, міський голова підтримав присутніх чорнобильців у їхніх законних вимогах, пообіцявши розглянути питання щодо  можливості часткового фінансування даних напрямків на черговій сесії міської ради. Та, як зауважив далі Олександр Петрович, вирішити проблему лише за рахунок одних місцевих бюджетів неможливо. Тому за підтримки депутатів та прийняття відповідного рішення, планується звернутися до керівництва області та ,відповідно, до центральних органів влади.

Посприяти у вирішенні наболілих питань для ліквідаторів пообіцяв громадський діяч, народний депутат попереднього скликання Володимир Пилипенко, депутат обласної ради Руслан Ляшко, голова бюджетної та соціальної комісії  Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко.

Проте, самі чорнобильці не збираються зволікати та чекати на прийняття рішень на місцях, вони мають намір також звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради, Голови Кабінету Міністрів України, Уповноваженого ВРУ з прав людини та до усіх інших можливих інстанцій щодо порушення провадження та прийняття дієвих мір для виконання ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», постанови КМУ №258 від 21.05.1992р та виконання інших соціальних гарантій.

Крім того, Лариса Погребняк озвучила пропозицію членів  даної громадської організації про започаткування фестивалю дитячої пісні, з метою популяризації подвигу наших земляків, героїв-ліквідаторів. Провести його планується вже в квітні до чергових роковин Чорнобильської трагедії.Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua