Відкрилася ювілейна виставка живопису Олександра Литвинова

У галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відкрилася виставка живопису Олександра Литвинова, присвячена 50-річчю від дня народження художника, який відійшов у вічність, та залишив по собі вічне, невмируще мистецтво.

Народився Олександр Аркадійович Литвинов 18 травня 1967 року в місті Лубнах. Закінчив Лубенську середню школу №1. Одним з його улюблених уроків було малювання. Ще більше приваблювало навчання у художній школі, де хлопчики й дівчатка долучались до високого мистецтва завдяки мудрим учителям Василю Семенюті, Анатолію Харчуку, Миколі Корабльову, Тамарі Мошніковій. Особливо у своєму художньому становленні Олександр завдячує Василю Івановичу Семенюті, його класичній школі викладання, якою той збагатився у свій час через знайомство з відомими художниками Олексієм Асауленком та Петром Ліхіним.

А ще надзвичайно важливу роль у захопленні малярством відіграло те, що батько Олександра – Аркадій Петрович Литвинов був і талановитим художником, і прекрасним педагогом. Він мав 53 роки педагогічного стажу – викладав малювання і креслення в лубенській школі №8, чимало його учнів пов’язали свої професії з художньою творчістю. Обрав мистецьку стежину і старший брат Олександра – Олег Аркадійович Литвинов, член Національної спілки художників України, нині живе в Одесі.

А у Олександра після закінчення школи була служба в армії, де художній талант став йому в нагоді – у радянські часи дуже цінувалась наочна агітація. Служив у Дніпропетровську, де було влаштовано дві персональні виставки його картин. Ще під час навчання у школі Олександр почав займатись художнім оформленням книг, зокрема,  дитячої літератури. Свій перший творчий гонорар отримав у десятому класі від видавництва «Веселка» за оформлення книги Анатолія Рибакова «Канікули Кроша». Пізніше було навчання в Одеському театрально-художньому училищі за спеціальністю «Художнє оформлення лялькових вистав та художньо-бутафорське мистецтво».

Навчання в училищі та захоплення з дитячих років історичною та біблейською літературою у значній мірі вплинули на творчу манеру художника. Він працює у стилі так званого фігуративного мистецтва, де головним є зображення людського тіла.

Також на формування особливості творчого стилю митця вплинула і його співпраця з книжковими видавництвами. Крім видавництва дитячої літератури «Веселка», були ще й «Дніпро» в Києві та «Маяк» в Одесі. Всього художником було оформлено більше тридцяти книжок.

На картинах Олександра Литвинова оживають історичні та біблійні сюжети, часто з великою кількістю персонажів, композиційно вибудувані за законами жанру. Серед найбільш значимих і улюблених художником робіт – «Апофеоз Цезаря», «Саломеї підносять голову Іоанна Хрестителя», «Георгій Побєдоносець», «Танок Саломеї», «Полонення Самсона». Серед його творчого надбання є чимало картин з сюжетами на українську та місцеву тематику – «Козацьке весілля», «Гуляння козаків біля Мгарського монастиря».

Всього у творчому доробку Олександра Литвинова близько тисячі робіт. Його твори експонувались на художніх виставках в Одесі, там він брав участь і в художніх аукціонах. У 1992 році через хворобу повертається на Полтавщину, до рідного міста, де був  постійним учасником виставок робіт Лубенських художників у галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею. Тут неодноразово влаштовувались і його персональні виставки. Учасник VІІ Всеукраїнської виставки «Лубенська художня весна – 2015». Художні полотна митця знаходяться в приватних зібраннях у Німеччині, Англії, Польщі, Росії, Франції, Швейцарії, США, Канаді.

У своїх картинах художник прагнув  передати світові події та світлі ідеї, ретельно відшукуючи у глибоких пластах історичного минулого. Девізом його творчості були слова філософа Канта: «Заковане життя – вільне мистецтво». Всупереч тяжкій хворобі він щедро дарував  його людям, створюючи масштабні художні полотна, освітлюючи їх зірковим сяйвом своєї душі.

Помер Олександр Литвинов 15 вересня 2016 року.Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua