Відкриття виставки в галереї образотворчого мистецтва


 Згідно архівних документів художник і вчений агроном Михайло Миколайович Бунін народився 9 листопада 1887 р. у Слободі Красній Воронезької губернії. Нічого не відомо про перші кроки Буніна в мистецтві. Можна припустити, що вони були зроблені в дитинстві, але більш вірогідно в реальному училищі, після закінчення якого, молодий Михайло став студентом Московського сільськогосподарського університету. Саме тут Михайло Бунін удосконалював свою майстерність у московських живописців - Юона та Жуковського.

Після закінчення інституту, Михайло Миколайович прийшов на роботу у Миргородське повітове земство. Мальовнича природа Полтавщини і місця, оспівані Гоголем, зачаровували художника-аматора і його роботи постійно з’являються на виставках у Миргороді.

Наступний період життя Михайла Буніна пов’язаний з Лубнами. Тут мистець працює особливо плідно по створенню рукопису каталогу художньої виставки, що відбулася у 1924 р. Довідуємось, що на ній художник представив значну кількість творів - 33 картини. Потім деякий час митець жив на Кавказі, але останні роки свого життя він провів у Лубнах.

Сьогодні ми можемо назвати Михайла Буніна справжнім майстром живопису і сонячної фарби. Представлені на виставці картини намальовані соковито, лірично, передають настрої природи різних пір року. На невеликих за розміром полотнах змальовані краєвиди Лубенщини, пейзаж з хатою, вигляд на будинок педінституту в Лубнах, декілька натюрмортів з гарбузами та яблуками. І в кожній роботі відчувається безмежна любов до природи, яку митець проніс через усе життя.

Це відзначили у своєму слові гості, запрошені на відкриття виставки - місцеві художники Олександр Василенко і Василь Лапушкін. Василь Іванович з неабияким захопленням і повагою розповів про творчість художника.

Відкрила виставку директор Лубенської галереї образотворчого мистецтва Тамара Дяченко. Потім слово надали науковому працівнику Лубенського краєзнавчого музею Юлії Манойленко, яка розповіла про життєвий і творчий шлях художника. Продовжила розповідь про своєрідний почерк Буніна і стиль написання його картин мистецтвознавець Тамара Мошнікова. Вона згадала і художників, у яких Михайло Бунін навчався і удосконалював свою майстерність.

На відкритті виставки були присутні учні 7-Б класу ЗОШ №4. А учениця цього ж класу Катерина Тягній мала неабияке відношення до даної події, адже на виставці поряд з картинами живописця були представлені її власні роботи - вироби з бісеру. Ці зворушливі, оригінальні невеличкі шедеври дівчинка навчилась виготовляти на гуртку "Бісерне рукоділля" під керівництвом Лариси Тягній, яка поздоровила дівчинку з такою важливою в її житті подією.

Помилуватись результатами творчості Катерини і, звичайно, картинами художника Михайла Буніна може кожен бажаючий, адже виставка у Лубенській галереї образотворчого мистецтва буде проходити майже до кінця квітня.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua