Почесний громадянин міста Лубни

УКРАЇНА

ЛУБЕНСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

( двадцять  сьома сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від  23 листопада  2012 року

Про затвердження Положення

про звання «Почесний громадянин

міста Лубни»  в новій редакції

 

Відповідно до рекомендацій  постійної депутатської мандатної комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту , керуючись  ч. 1 ст. 59, ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

міська рада вирішила:

1. Затвердити Положення  про звання «Почесний громадянин міста  Лубни» у новій редакції (додається).

2. Опублікувати Положення  про звання «Почесний громадянин  міста  Лубни» в засобах масової інформації.

3. Фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради (Романенко Т.О.) при формуванні бюджету на 2013 рік передбачити кошти на виготовлення відзнак та посвідчень Почесного громадянина міста Лубни.

 

4. Вважати такими, що втратили чинність рішення Лубенської міської ради від 16 березня 2003 року «Про затвердження Положення про звання  «Почесний громадянин міста Лубни»  та рішення Лубенської міської ради  від 25 травня 2012 року  «Про внесення змін та доповнень до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лубни»

5. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Карпця І.І. та постійну депутатську мандатну комісію з питань депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

Міський голова                                                                                         О.П.Грицаєнко

 

 

 

 

 

Додаток до рішення міської ради

від  23 листопада 2012 року                      

 

Положення

про звання «Почесний громадянин міста Лубни»

(нова редакція)

 

Це Положення визначає підстави та порядок присвоєння звання «Почесний громадянин міста  Лубни», а також права Почесних громадян міста Лубни.

 

1.   Загальні положення

1.1                  Звання «Почесний громадянин міста Лубни» є найвищою відзнакою територіальної громади міста Лубен, яке присвоюється громадянам України та інших держав, а також особам без громадянства,  які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток міста, що сприяло піднесенню його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні.

1.2                 Підставами для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лубни » є:

1.2.1    видатні заслуги в галузі науки, техніки, культури, мистецтва, фізичної культури та спорту, виховання та освіти, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки, охорони правопорядку та громадської безпеки, зміцнення миру та міжнародного співробітництва, розвитку економіки та виробництва, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, підприємництва;

1.2.2    вагомий внесок в розвиток місцевого самоврядування;

1.2.3     активна громадська та благодійна діяльність;

1.2.4    особиста мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов’язку на благо міста Лубни та України.

1.3                  Звання «Почесний громадянин міста Лубни» присвоюється лише один раз за життя.

1.4                  Звання «Почесний громадянин міста Лубни»  може бути присвоєно посмертно.

 

2.     Порядок присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лубни»

 

2.1            Звання «Почесний громадянин міста Лубни» присвоюється  Лубенською  міською радою Полтавської області напередодні Дня міста.

2.2            Право подавати пропозиції щодо кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лубни » мають:

·         міський голова;

·         депутати  Лубенської міської ради;

·         обєднання громадян;

·         трудові колективи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності;

·         загальні збори громадян міста.

      Самовисування на присвоєння звання не розглядаються.

2.3 Клопотання про розгляд кандидатури на присвоєння звання «Почесного громадина  міста Лубни» подається на ім’я міського голови .

До клопотання додаються такі документи:

·         докладна біографія кандидата з додатком документів, що підтверджують його заслуги і досягнення, які мають значення для присвоєння почесного звання;

·         обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток міста та піднесення його міжнародного статусу;

·         особистий листок з обліку кадрів з місця роботи або копія трудової книжки;

·         виписки з протоколів зборів трудового колективу, засідання відповідних органів об’єднань громадян, зборів громадян міста або відгуки фізичних чи юридичних осіб;

·         довідка про відсутність судимості.

Клопотання про розгляд кандидатури на присвоєння звання без подання зазначених документів не розглядаються.

2.4 Клопотання щодо присвоєння звання попередньо вноситься  міським головою на розгляд виконавчого комітету  міської ради для погодження.

2.5 Після погодження виконавчим комітетом міської ради кандидатури на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Лубни» клопотання про розгляд кандидатури на присвоєння почесного звання та рішення виконавчого комітету оприлюднюються в місцевих засобах масової інформації або на офіційному сайті міської ради не менш як за  двадцять календарних днів до винесення цього питання на розгляд сесії міської ради,  для участі жителів міста в обговоренні кандидатур.

2.6 Після розгляду подання виконавчий комітет міської ради готує пропозицію на сесію міської ради щодо присвоєння звання «Почесного громадянина міста Лубни ».

2.7 Пропозиції виконавчого комітету щодо присвоєння звання «Почесного громадянина міста Лубни» попередньо розглядаються  на постійній депутатській мандатній комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту. 

2.8 Міська рада  розглядає   пропозиції виконавчого комітету міської ради  і приймає відповідне рішення.

2.9 Звання «Почесний громадянин міста Лубни» не може бути присвоєне особам, які були засуджені за вчинення умисного злочину, судимість яких не знята або не погашена в порядку, визначеному чинним законодавством.

2.10 Церемонія вручення відзнак Почесного громадянина відбувається під час святкування Дня міста. Рішення сесії міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин міста  Лубни» набуває чинності з моменту його оголошення на урочистій церемонії.

2.11 Особам, яким присвоюється Почесне звання, міським головою вручається відповідна відзнака та посвідчення Почесного громадянина міста Лубни .

2.12 Короткі біографічні дані про особу, якій присвоєно звання «Почесний громадянин міста Лубни», з фотографією заносяться в книгу «Почесні громадяни міста Лубни», що зберігаються в міському краєзнавчому музеї, та оприлюднюються на офіційному сайті Лубенської міської ради  міської ради.

 

 

3. Опис відзнаки та посвідчення Почесного громадянина міста Лубни

 

3.1 Нагрудний знак “Почесний громадянин міста Лубни”, далі Відзнака, має вигляд  восьмипроменевої зірки – символ влади, гармонії та спокою, покрита золотом, на кожен промінь якої, покладено художнє орнаментне литво, покрите гальванічним сріблом, символізуюче Україну.

 

Центральну частину Відзнаки виготовлено в вигляді кола, в центрі якого  знаходиться герб міста Лубни, та напис: «ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ЛУБНИ». Елементи центральної частини розфарбовано акриловими англійськими емалями, згідно опису герба міста Лубни, та покрито гальванічним золотом.  Розмір центральної частини – 28мм.

Всю Відзнаку виготовлено в дві деталі та доповнено вісьмома (8) художніми елементами, кожен з яких прикрашено камінням Сваровськи, синього кольору. Розмір відзнаки 70х70мм. Матеріал виготовлення – мідь та латунь.

За допомогою перехідного художнього елементу Відзнака скріплюється з муаровою стрічкою, шириною – 24мм. Кольори на стрічці розміщені згідно опису прапора міста Лубни. Довжина стрічки – 800мм.

Відзнаку виготовлено з одинадцяти (11) деталей.

         На реверсі Відзнаки, знизу, розміщено порядковий трьохрозрядний номер, починаючи з 001.

         В комплект до нагрудного знаку “Почесний громадянин міста Лубни” входить значок «Почесний громадянин м. Лубни», що являє собою стилізоване зображення Прапора міста Лубен.

     Основа значка покрита  малиновою емаллю,  краї значка виконані «під золото». 
     На  малиновому полі  міститься зображення герба міста Лубен; праворуч від  герба  - виконаний  під  золото  напис  трьома  рядками:  "Почесний громадянин м. Лубни".

          Розмір нагрудного знака 35х24 мм. 

Метод кріплення – англійська булавка.

         Матеріал виготовлення – латунь.

         Метод виготовлення – хімічна гравірування.

         3.2 Посвідчення до почесної відзнаки “Почесний громадянин міста Лубни” представляє собою книжечку - розгортку, розміром 160х110мм (в розгорнутому вигляді), обтягнуту штучною шкірою червоного кольору.

На лицьовому боці посвідчення  угорі розміщено малий герб України – ТРИЗУБ, посередині напис: ПОСВІДЧЕННЯ. Всі нанесення виконані золотом.

Внутрішня сторона посвідчення виконана з картону, та несе інформаційну функцію.

 Внутрішня частина посвідчення складається з лівої та правої сторінок.

     На лівій сторінці міститься:

·            напис: «Лубенська міська рада » ;

·             зображення відзнаки «Почесний громадянин міста Лубни»

·            номер посвідчення.

На правій сторінці посвідчення міститься:

·            напис: Почесна відзнака «Почесний громадянин міста Лубни »;

·            прізвище, імя, по-батькові почесного громадянина міста Лубни;

·            дата прийнятого рішення, яким присвоювалось почесне звання;

·            підпис міського голови та печатка Лубенської міської ради.

 

4. Права  Почесного громадянина міста Лубни.

  

         4.1 Почесному громадянину міста виявляються всі знаки уваги, що відповідають його високому званню та соціальному статусу. Особа, удостоєна почесного звання, особисто запрошується як почесна особа на заходи, присвячені державним святам та іншим важливим подіям у житті міста.

4.2 Почесний громадянин міста має право:

-      на одноразову  матеріальну винагороду до Дня міста в межах суми коштів, закладених в бюджеті міста на поточний рік;

-   на позачерговий прийом посадовими особами міської ради, структурних підрозділів її виконавчого комітету, керівниками комунальних закладів міста;

-    брати участь у розробці та втіленні в життя міських концепцій, програм у галузях виробництва, науки, культури, освіти, охорони здоровя, спорту, транспортного забезпечення тощо;

-      співпрацювати з управліннями та відділами виконавчого комітету Лубенської міської ради у питаннях громадсько-політичного життя та патріотичного виховання;

-    брати участь у проведенні в навчальних закладах міста тематичних заходів (лекцій, конференцій, виставок тощо).

 

5.     Позбавлення звання  «Почесний громадянин міста Лубни»

         5.1 Почесний громадянин міста Лубни позбавляється звання за рішенням Лубенської міської ради у таких випадках:

-              вступу в силу стосовно нього обвинувального вироку суду або здійснення діяльності, несумісної з почесним званням;

-              вчинення дій, які шкодять інтересам територіальної громади міста та порушують права громадян, передбачених законодавством.

         5.2 Особа, позбавлена звання «Почесний громадянин міста Лубни», втрачає встановлені даним Положенням права, а відзнака та посвідчення Почесного громадянина міста  Лубни підлягають поверненню до міської ради.

 

 

Секретар міської ради                                                                            І.І.Карпець

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

МІСТО Відзнаки Лубенської міської ради Почесний громадянин міста Лубни

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: МІСТО Відзнаки Лубенської міської ради Почесний громадянин міста Лубни

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua