Виставка «Декоративно-прикладне мистецтво»

У галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького 25 жовтня відкрилася виставка спеціалізації декоративно-прикладного мистецтва Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського.

Виставку відкрив начальник управління культури і мистецтв виконкому Лубенської міської ради Юрій Литовченко, який сам родом із Гадяцького району, привітавши своїх земляків з відкриттям чергової виставки,  адже в нашій галереї роботи коледжу уже представлені вдруге, емоційним і сповненим тепла став виступ  члена НСХУ, голови громадської організації «Художників Лубенщини «Пектораль» Аліни Гончарової, яка в свій час була випускницею цього навчального закладу, до неї долучилася науковий співробітник музею Юлія Новоселецька, привітавши коледж від імені колективу краєзнавчого музею.

Викладач вищої категорії Оксана Кисіль розповіла про роботу коледжу і запросила талановиту молодь вступати до нього. На завершення декілька пісень прозвучало у виконанні Вікторії Безпалої, Ліни Купріної, Наталії Карпенко (лубенки, випускниці коледжу), керівник – Наталія Горбачик. Лауреат мистецької премії імені В. Симоненка Валентина Панченко подарувала Гадяцькому коледжу культури і мистецтв імені І.П. Котляревського альбом «Побач красу». На виставку завітали також студенти Лубенського фінансово-економічого коледжу.

Кажуть, що Гадяцька земля засіяна особливими Божими зернами, тому здавна й славиться своїми майстрами народної творчості, людьми, що творять добро для людей і в ім’я людей.

Зберегти багаті народні традиції, наповнити їх новим сучасним змістом покликана художня освіта. Саме тому в 1993 році в Гадяцькому училищі культури ім. І. П. Котляревського була відкрита спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво».

Сьогодні наші митці продовжують і примножують традиції нашого народу з білого полотна, зі шматка глини, паперу, соломки, квітів, дерева – вони творять високе мистецтво. Саме їм  удається зупинити мить, щоб незабаром перетворити її у вічність. Багата мозаїка творчих доробків створює потужний пласт національної духовної культури України.

Нинішня виставка робіт студентів та викладачів спеціальності «Образотворче мистецтво, реставрація» присвячена 25-річчю відкриття в Гадяцькому коледжі культури і мистецтв спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво».

В експозиції виставки представлені дипломні, курсові та творчі роботи студентів виконані в різних художніх техніках, традиційних для сучасного народного декоративно-прикладного мистецтва не лише Полтавщини, а й всієї України:

-                      декоративний розпис, писанкарство в різних техніках виконання;

-                      флористика з використанням різного природного матеріалу;

-                      аплікація соломкою та соломопластика;

-                      художнє ткацтво, витинанки та паперопластика;

-                      дерево різьблення та вишивка.

За участь у виставковій діяльності викладачі та студенти спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» нагороджені:

-                      Дипломом Національного виставкового центру України;

-                      Почесною грамотою Президії Фонду України;

-                      Стали лауреатами І премії в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» на Форумі мистецтв слов’янських народів.

Всі роботи студентів виконані під керівництвом викладачів: заслуженого майстра народної творчості України, Відмінника освіти України, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного, лауреата літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, на жаль нині покійного, Григорія Олексійовича Кисіля. Викладача вищої категорії, викладача-методиста, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного, голови циклової комісії викладачів декоративно-прикладного мистецтва Ірини Середи; викладача методиста вищої категорії Оксани Кисіль.

Одержавши базову мистецьку підготовку в коледжі, випускники цієї спеціальності сьогодні успішно продовжують навчання за фахом у вищих навчальних закладах чи поповнили лави працівників культури і працюють у позашкільних навчальних закладах області.

Про рівень фахової підготовки студентів з декоративно-прикладної спеціальності красномовно свідчать експозиції творчих робіт студентів і викладачів на численних досить престижних виставках. Зокрема, чотири виставки експонувалися у Національному Палаці «Україна»  в рамках програми творчих звітів Полтавщини (1999, 2001, 2003, 2009 рр.) та Національному виставковому центрі (1999 р.), Національному фонді культури (2010 р.).

Неодноразово були представлені на тематичних виставках у Полтавській галереї мистецтв, Полтавському художньому салоні, Полтавському музеї імені Панаса Мирного та в багатьох містах області.

У квітні 2015 року близько 150 робіт студентів та викладачів спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» протягом місяця експонувались на виставці в Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка.

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua