Згадуємо видатного земляка

12 липня в приміщенні краєзнавчого музею було відкрито виставку присвячену 90 річниці від дня народження  українського письменника Петра Мостового.

Нелегке життя було прожито цією людиною. Народився Петро Мостовий 12 липня 1923 року в с. В. Кобилячок  Новосанжарського району в багатодітній родині, яка з діда-прадіда працювала на землі. Довелося всього випробувати у своєму житті Петру Кузьмичу – голодні 1932-33 роки, після закінчення школи та учительських курсів мав їхати на роботу, але розпочалась війна – і Петро Мостовий стає курсантом Харківського авіа училища. Потім були бої за Харківщину та Воронеж . Тяжке поранення, після лікування – знову на передову. Лейтенант П. Мостовий був командиром штурмової групи, неодноразово, разом, зі своїми бійцями вдень і вночі штурмував ворожі доти й дзоти. А було лейтенантові Мостовому 19 років. 28 жовтня 1942р. у боях за Сталінград лейтенант Мостовий був тяжко поранений у ногу. Знову лікування у шпиталі. Демобілізувався як інвалід 1-ї групи. Потім довге лікування у Полтаві.

У 1944 році вступив на філологічний факультет Полтавського державного педагогічного інституту.

Закінчивши в 1948 р. інститут, Петро Мостовий працював 30 років учителем української мови та літератури в школах Яготина та Лубен.

1974 року Петро Мостовий – член Спілки письменників СРСР та України.

За бойові подвиги Петро Кузьмич був нагороджений орденами: «Вітчизняної війни 1-го ступеня», «Червоної Зірки», Слави 3-го ступеня, Медалями: «За відвагу», «За бойові заслуги», «За оборону Сталінграда», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вічизняній війні» та ще 20 – ма  медалями і знаками відзначений воїн, учитель, поет . Серед його нагород за труд на мирному фронті медалі «За трудову доблесть» та «Ветеран праці», грамота Міністерства освіти УРСР, два знаки «За активну громадську оборонну діяльність»,грамоти обласного та районного відділів народної освіти.

Таким він був – член Спілки письменників України, колишній фронтовик та вчитель Петро Кузьмич Мостовий.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua