Вшанували воїнів-афганців

15 травня міський голова Олександр Грицаєнко та керівники району  взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника воїнам- інтернаціоналістам з нагоди чергової річниці виведення військ з Республіки Афганістан.

Цьогоріч минає вже 30-та річниця виведення військ з Афганістану, з далекої і чужої країни, де війна тривала більше 9 років і забрала життя понад 15 тисяч осіб, з них - 3360 українців.

Бойові дії на сході, що продовжується сьогодні та приносять багато непоправного горя, вкотре нагадують про те, якою дорогою ціною доводиться відвойовувати мир та спокій. Ось чому не маємо права забувати про пережите, а тим більше, про героїв  минулої війни.

Тож з метою вшанування багатьох загиблих земляків-афганців, лубенців, які гідно виконали свій священний обов’язок, громада нашого міста зібралася 15 травня біля пам’ятника воїнам- інтернаціоналістам, що у Лубнах.

На невеликому мітингу були присутні міський голова Олександр Грицаєнко, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, голова районної ради Григорій Угляниця, секретар міської ради Олександр Карпець, керуючий справами виконкому Маргарита Комарова, депутат обласної ради Олександр Сірик, учасники бойових дій в Афганістані, члени їхніх родин, громадськість.

З короткою промовою до усіх побратимів звернувся голова Спілки  ветеранів Афганістану Валерій Бичеко, який нагадав про втрати наших військових та земляків-лубенців, зокрема на полях битви далекої землі. Також ним були озвучені імена старшого лейтенанта Володимира Ластовецького, прапорщика Олексія Васика, молодшого сержанта Анатолія Шульги та рядового Юрія Тараненка, пам’ять про яких житиме вічно у серцях співвітчизників.

Зі словами глибокої поваги до присутніх учасників бойових дій Афганістану, серед яких уже сивочолі герої минулих літ, звернувся міський голова Олександр Грицаєнко. Олександр Петрович вкотре наголосив на необхідності збереження невмирущої пам‘яті про тих, кого вже немає серед живих, про доблесних воїнів, які подали гідний приклад прийдешнім поколінням.

Зворушливо звучав також виступ представника Всеукраїнської асоціації ветеранів бойових дій в Афганістані і АТО по Полтавській області Костянтина Авсєєвича. Він пригадав хвилюючі миттєвості виступів зі своєю вокальною групою «Контингент» перед бійцями АТО , провівши паралель  героїзму між поколіннями героїв різних років .

Насамкінець усі разом поклали живі весняні квіти  до пам’ятника воїнам- інтернаціоналістам Лубенщини та до  стели, де викарбованих імен  на ній земляків, які відійшли у вічність, все більшає та більшає.

Також на згадку про подію було зроблене пам’ятне фото


.

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua