Вшанували учасників війн на території інших держав

Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600 тисячної армії. Згідно статистики всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі українці. 72 українських вояка зникли безвісті. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, пів тисячі жінок стали вдовами, 711 дітей стали сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, з них 6 тисяч залишилися інвалідами. Це ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля. Про це говорили у виступах на мітингу.

Секретар міської ради Олександр Карпець, вітаючи присутніх, зичив ветеранам-афганцям, перш за все міцного здоров’я,  щастя, успіхів і, головне, мирного неба над головою. Вітали присутніх і голова Лубенської районної державної адміністрації Тетяна Качаненко та голова Лубенської районної ради Григорій Угляниця. До свої побратимів звернувся  голова Лубенської спілки ветеранів Афганістану Валерій Биченко.

Згадали присутні  і наших земляків-лубенців, які не повернулися з того поля бою. Їх та всіх, хто виконав свій інтернаціональний обов’язок і загинув чи помер від ран та хвороб вшанували хвилиною мовчання.

Щороку в цей день схиляють голови в зажурі і знамена над полеглими, подають на службу Божу за тих, хто загинув, промовляють скупі тости ті, хто вижив. Згадують військову службу, людську честь, мужність побратимів... Дякуємо й ми всім ветеранам, які гідно виконали свій військовий обов’язок на території інших держав.
Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua