Всі ми рівні, всі ми особливі!

3 грудня  - Міжнародний день людей з інвалідністю. В цей день Лубенський міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю завжди зустрічає гостей,  які  приходять  поділитися теплом та щирістю, подарувати «частинку себе» -  дітям. За час існування Центру, а це вже 9 років, до нас завітало чимало дітей з шкіл та ліцеїв,  представників з громадських та релігійних організацій.

Цьогоріч,  у молодшу групу завітали члени ГО «Чемпіон» з солодкими подарунками для дітей і подарували  Центру розвиваючі  іграшки з дерева та методичний матеріал для занять .

Також великим сюрпризом  було отримання від депутата Полтавської обласної ради Олександра Сірика  кошти в сумі  30,0 тис .грн.,  на які  придбане реабілітаційне обладнання:  орбітрек, фотонний апарат Посохова – Коробова, логопедична  гарнітура «Forbrain».

У середню групу завітали  студенти  Лубенського фінансово-економічного коледжу ПДАА: Денис Семистрок, Яна Запорожець, Юлія Гаркавенко, Анастасія Усенко разом з заступником директора з виховної роботи Вікторією Богдан. Вони представили міні-виставу з героями мультфільму «Фіксики», подарувавши дітям гарні емоції та настрій,  передали подарунки від студентської ради коледжу.

Величезною підтримкою для сімей, у яких виховується дитина з обмеженими можливостями є саме створення та фінансове забезпечення Центру, Лубенською міською радою. У Центрі, безкоштовно, діти отримують послуги: практичного психолога, вчителя-логопеда, вчителя-реабілітолога, з масажу, з лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичні процедури. Діти мають можливість безкоштовно відвідувати соляну кімнату та басейн. Батьки мають можливість поспілкуватися, поділитися один з одним інформацією, підтримати словом та порадою, отримати консультації фахівців.

Відповідно до Комплексної програми розвитку соціального захисту населення на 2019 рік:

за межами Центру діти отримали послуги з іпотерапії –     450 послуг;                          

виділено з місцевого бюджету - 120000,00 грн.;

надаються послуги «Соціального таксі» по довозу дітей до Центру;

використано з місцевого бюджету – 15123,00 грн.;

надається щоквартальна матеріальна допомога 12 сім'ям для придбання підгузків дітям з інвалідністю;

надано з місцевого бюджету : 42214,00 грн.;

надається натуральна допомога (подарунки) дітям з інвалідністю, які знаходяться на обслуговуванні до 1 Вересня та до Дня святого Миколая – 8000,00 грн.;

придбано іграшок та розвиваючих ігор на 15000,00 грн.

Поряд з нами живуть  дорослі та діти, фізичні можливості яких обмежені. Вони погано чують або глухі, мають порушення мовлення або німі, погано бачать або сліпі, з обмеженими руховими можливостями або із затримкою розвитку. Та люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, творчими особистостями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав  людей з інвалідністю, їх участі у повноцінній життєтворчій діяльності, формуванню позитивної громадської думки, толерантного ставлення, руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар’єрів.

Цей день є нагадуванням всім нам про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.

  

Директор Центру

Оксана Погребняк


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua