Яскраві враження та гарний настрій від екскурсії в Переяслав-Хмельницький

10 жовтня ветерани нашого міста мали гарну нагоду відвідати з екскурсією м. Переяслав-Хмельницький. А організувала поїздку рада ветеранів нашого міста під керівництвом Олексія Дмитровича Пивовара. Приємно, що уже традиційно склалися міцні дружні стосунки і тісна співпраця громадських організацій міста: спілки багатодітних матерів та ради ветеранів Чапаєвської дивізії (керівник Петро Гузь), союзу та спілки жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» (керівники- Ніна Махно та Раїса Кошель), ветеранської ради (Олексій Пивовар) та територіального центру Лубенської міської ради. 55 представників всіх цих організацій та установ мали можливість насолодитися духом козацької доби та дізнатися про побут різноманітних етапів історії України.

Дорогою до  Переяслава-Хмельницького Олексій Дмитрович розповідав екскурсантам історію нашого рідного краю, визволення його від фашистських загарбників, а продовжила цікаву історичну розповідь про місто Лубни – Ніна Гаврилівна Махно. В свою чергу Петро  Олександрович Гузь крім історичних фактів розповідав дорогою і про реформи, які відбуваються у нашій країні.

І ось, всього за 112 кілометрів від Києва всі подорожуючі потрапили в саме серце князівської та козацької України. Переяслав-Хмельницький  - районний центр Київської області є містом музеїв, адже в ньому їх понад 20. Це і музей козацтва, музей «Заповіта» Т.Г.Шевченка (розташований в будинку, де поет написав цей твір), меморіальний музей-колегіум  Г.С. Сковороди, музей народного одягу, ну і звичайно ж найцікавіший – музей під відкритим небом – національний історико-етнографічний заповідник.

Наші ветерани з великою цікавістю ознайомлювалися з рідкісними експонатами, а також старовинними колекціями, які мають світове значення. Це храми, млини, предмети трипільської культури, скіфських часів, колекція козацького періоду. Це і прекрасний парк з гаями, власноруч створеними озерами, луками, в який гармонійно вписані старовинні церкви, сільські хатинки, - в цілому 385 пам’ятників народної архітектури і побуту різноманітних етапів історії  України. Саме тут, завдяки красі та українському колориту музея під відкритим небом, знімався новорічний мюзикл «Сорочинський ярмарок».

Отримавши масу задоволення від побаченого, лубенці мали нагоду походити і центральними вулицями сучасного Переяслава, після якого заїхали на прибережну зону Дніпра помилуватись його краєвидами.

Дорогою назад наші туристи жваво обговорювали побачене і почуте, ділились враженням про значущість Переяслава в українській культурі та історії. День проведений в цьому куточку України пролетів непомітно і залишив позитив на цілий рік. А я, в свою чергу від усіх подорожуючих щиро подякувала голові ветеранів міста Олексію Дмитровичу Пивовару за організацію поїздки, нашим екскурсоводам Ніні Гаврилівні Махно та Петру Олександровичу Гузю за цікаві та змістовні історичні розповіді, артистам хору ветеранів «Зустріч» терцентру за пісні, які вони дарували дорогою назад усім присутнім, нашому незамінному фотографу Михайлу Васильовичу Антоненку за нелегку та терплячу роботу і звісно водієві Віталію Васильовичу Цілуйку.

За комфортну поїздку особливі слова подяки міській раді, депутатському корпусу і звісно міському голові Олександру Петровичу Грицаєнку, за виділені кошти з міського бюджету на ветеранську організацію міста для такої захоплюючої  поїздки.

А під’їзджаючи вже до рідного міста, всі подорожуючі побачили на небі різнокольорову широку веселку, яка є ніби свідченням того, що поїздка вдалася.

Директор територіального центру 

Наталія Сухонос

{

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua