Забуттю не підлягає: участь лубенської делегації в обласному заході до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

23 листопада біля Меморіалу скорботи «Голодомор-33» у с. Мгар відбулись заходи з нагоди 86-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. Участь у них взяло керівництво області, міста, району, Засульської ОТГ, громадськість, молодь, духовенство.

Традиційною жалобною ходою вшанували мешканці Лубенщини, гості -  усі учасники обласного заходу пам‘ять про жертв голодоморів в Україні. Почалася хода від алеї пам’яті чорнобильців, де формувалися колони, а в них бачимо: заступника голови облдержадміністрації Миколу Білоконя, міського голову Олександра Грицаєнка, в.о. голови РДА Сергія Сіряченка, заступника Ігоря Нестеренка, голову районної ради Григорія Угляницю, голову Засульської ОТГ Сергія Бондаренка, депутатів обласної ради Руслана Ляшка та Олександра Сиченка, представників громадськості з держаними прапорами, мешканців Лубенщини, дівчат, вбраних в український одяг, з колосками пшениці, калиною, квітами, духовенство.

Біля першого в Україні пам’ятника жертвам Голодоморів , що на Кургані Скорботи, хода зупинилася. Тут, біля величезного дзвону, що відлунює глибоким сумом, присутнім було нагадано про те, що  у ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид нашого народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Запаливши лампадки, присутня громада вшанувала пам’ять  про жертв голодоморів хвилиною мовчання. До Меморіалу поклали живі квіти.  Після цього у Мгарському Спасо-Преображенському монастирі відправлено поминальний молебень за жертвами цієї трагедії.

Забути і пробачити подібний злочин неможливо, оскільки голод забрав життя не просто мільйонів, а цілої «галактики», як викарбовано про це на  скорботному Дзвоні .

«…Суд історії не може оголосити іншого вироку радянському режимові, крім кримінальної відповідальності»(Роберт Конквест, американський історик-радянолог, політолог, дипломат, письменник, лінгвіст, журналіст).jcomments on}


Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua