Бібліотека для дітей

Головна статті
Бібліотека для дітей
Наші пріорітети та функції
Наша історія
90-ті роки
21-ше століття
Оновлення та зміни на краще
Подорож бібліотекою
Всі сторінки

Вчіться, діти!

Мудра Книжка                         

скаже вам чогось багато.
З того, що колись другими
і посіяно, й пожато...

Вас вітає Лубенська

міська бібліотека для дітей!

   Нашу бібліотеку називають "Книжчиним домом". Тут збирають, зберігають і видають книги, журнали, аудіозаписи, та  ще й радують дітей веселими святами та цікавими зустрічами з письменниками, художниками, виконавцями та іншими цікавими людьми.

    Ми завжди готові допомогти підібрати потрібну літературу для навчання чи вибрати книгу для цікавого відпочинку, навчити користуватися каталогами, словниками, енциклопедіями, довідниками, відповісти за допомогою книг на самі каверзні та самі особисті питання дітей та підлітків.

   Зі своїми проблемами та сумнівами приходять до нас і дорослі. Як заохотити дитину до читання, що порекомендувати, як розвинути літературний смак? Література із куточка для керівників дитячого читання допоможе відповісти на ці та інші запитання дорослих, і навіть відпочити з захоплюючою книгою в руках.

    Спеціалісти бібліотеки стараються всім допомогти.

    Від вас, дорогі мами і тата, бабусі та дідусі, ми також чекаємо підтримки: читайте дітям, читайте разом з дітьми. Адже дитяча книга - це спілкування, таємниця та насолода кращих хвилин життя!

    Нехай же дитяча книга стане повноправним членом вашої родини!

Ми працюємо для вас:                        Наша адреса:

з 10.00  до 18.00                                  м.Лубни   

в неділю з 10.00 до 17.00                    вул. Г.Тютюнника,19А

вихідний:  субота;                              тел.:(053615) 26-21

з 1 червня до 1 вересня:  вихідні: субота, неділя


    Головною своєю метою бібліотека бачить задоволення освітніх потреб юних лубенців, створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей у вільний від навчання час.

    Бібліотека працює також над творчим та емоційним розвитком юного читача,  над збільшенням можливостей  правильно себе реалізувати. Бібліотека робить усе, щоб допомогти юному читачу успішно увійти в життя, в рішенні життєвих проблем, виборі професії, в підвищенні рівня правового та соціального захисту.

    Дитяча   бібліотека є гарантом повноцінної необмеженої інформації для дітей.

Вершина, до якої прагне бібліотека – це розвиток високоосвіченої гармонічної особистості, якій не властиві зло та насильство, люблячої людей, з активною життєвою позицією. Виконати цю складну задачу можна тільки через читання книг та діалог з читачем.

Основні функції бібліотеки:

Інформаційна – фонди бібліотеки є власною частиною загальнодержавної системи інформації, яка дозволяє дитині отримувати новинки мислення та освіти;

Виховна – розвиток творчих здібностей особистостей дитини, прищеплення йому гуманістичних ідеалів;

Комунікативна – бібліотека повинна стати місцем для  спілкування дитини з літературою, як з видом мистецтва та з однолітками.


    Народилась наша бібліотека далекого післявоєнного 1947 року.  ЇЇ днем народження вважаємо 27 березня, адже саме цього дня 1947 року була прийнята постанова виконкому Лубенської райради депутатів трудящих «Про відкриття міської дитячої бібліотеки».

    При заснуванні бібліотека являла собою кімнату з вікнами без скла і розваленою грубою, стіл і 200 примірників книг –такий стартовий капітал отримав перший завідувач бібліотеки Іван Євдокимович Сахно.

    Долаючи труднощі післявоєнної розрухи, розпочинала своє життя Лубенська міська бібліотека для дітей.

    1951 року в бібліотеці введена третя штатна одиниця. На посаду завідуючої читальним залом приходить Віра Миколаївна Домницька, яка 27 років присвятила роботі в дитячій бібліотеці.

    На протязі 50-70-их років бібліотека дуже гарно комплектується.  До кінця 70-х років книжковий фонд дитячої бібліотеки налічує вже біля 37тис. примірників.

    Перед бібліотекою стоїть головне завдання – пропаганда книги та виховання підростаючого покоління на патріотичних засадах; проводяться читацькі конференції, обговорення книг, зустрічі з ветеранами та письменниками.

К.Д. Гречана та Н.І. Бас (по краях) під час зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни.

    За показниками роботи бібліотека  була одна з кращих в області. На її базі часто проводились обласні семінари. Зі спогадів працівників, робити було тоді важко, але труд бібліотекаря цінували та поважали читачі і керівники.

Зав.бібліотекою А.П.Панченко проводить масовий захід по творчості А.П.Гайдара.

                                                                            1970 рік. Бібліографічний вогник з учнями школи №5.

    З 01.10.1977 року міська дитяча бібліотека передається в районну централізовану систему і функцінує як міська бібліотека-філіал для дітей №4 зі штатом із 4-х бібліотечних працівників.

    За роки існування ЦБС в бібліотеці працюють Т.Ф.Жовтухіна, Н.А.Ємець, Е.М.Семенова, Л.М.Провора, К.Д.Гречана, Н.І.Бас(Гусар), М.Е.Воронкова, Л.М.Шовкопляс, Т.С.Степаненко, З.Т.Шевченко.

    В 1984 році бібліотека розташовується в новому приміщенні п вул.Луначарського, 19А (Г.Тютюнника). Ведеться робота з групами продовженого дня, підтримується тісний зв’язок із школами.


    90-ті роки відзначились певними труднощами. Але, незважаючи на всі негаразди, зростає наплив читачів до бібліотеки. Запити стали більш різносторонніми, серйозними, складними, що потребують високої професійності бібліотекарів та якісно організованого довідково-бібліографічного апарату.

     В 90-х роках у бібліотеці працюють Л.М.Шовкопляс, М.Е.Воронкова, Т.С.Степаненко, З.Т.Шевченко,  яка в 1994 році переведена до краєзнавчого музею, а на її місце приходить Т.М.Куліш, яка в 1998 році обирається депутатом Лубенської міської ради. 

    Колектив бібліотеки 1994-1998 рр. зліва на право:

Степаненко Т.С., Воронкова М.Е., Шовкопляс Л.М., Куліш Т.М.

 

     Бібліотека спрямовує свою роботу на задоволення читацьких потреб та популяризацію літератури з історії краю, літератури, що збагачує духовний світ читача. Запроваджуються нові форми і методи масової роботи. При бібліотеці діє сімейний клуб «Оазис», школа правових знань.

 

1996 рік. Під час проведення бібліотечного аукціону «Бібліотекар – професія супер!»

                                                                             1997 рік. Вечір пам’яті, присвячений співаку І.Талькову.

1998 рік. Л.М.Шовкопляс з учнями школи-ліцею №6 під час проведення свята Букваря.


    В 2001році працівники бібліотеки взяли участь в загальноміській акції написання літопису закладів міста. Вивчені архівні матеріали, опитані колишні працівники бібліотеки, проведене краєзнавче дослідження; і 2002-го року книгозбірня вперше відзначила свій ювілей.

В день святкування 55-річчя бібліотеки з її ветеранами  (в першому ряду):  А.П.Панченко, О.Т.Мартиновська,  І.Є.Сахно,  В.М.Домницька.

     Початок 21-го століття сприятливий для функціонування бібліотеки.

    Збільшується кількість користувачів, надходжень до бібліотечного фонду, вдосконалюється довідково-бібліографічний апарат.

    З 2006 року  розпорядженням міського голови від 11.04.2006 з метою заохочення встановлено премію міського голови активним читачам дитячої  бібліотеки.

 Активні читачі в кабінеті міського голови. 2008р

    В нагороду від міського голови Коряка Василя Васильовича група кращих читачів побували на екскурсії в місті Києві та в місті Артемівську.

Біля національної бібліотеки України для дітей. 2007р. 

    Юні користувачі бібліотеки беруть активну участь у всеукраїнських, обласних конкурсах,  масових заходах бібліотеки.

Бібліотекарі міста з міським головою В.В.Коряком. 30 вересня 2009 року. 


    2008 року за ініціативи та підтримки  міського голови Василя Васильовича Коряка, величезної допомоги громадськості міста в приміщенні бібліотеки було здійснено капітальний ремонт, замінені всі меблі, дизайн приміщення, облаштовано інтернет-куточок.

 


 

 

 

 

 

 

 Де ви, юні непосиди,

 І дівчатка й хлопчаки?

 Вас чекають мудрі книги

 На усі ваші смаки!

 Кидай плеєри й мобілки і

 хутчіш в читальний зал

 Книга ваш товариш вірний

І  начало всіх начал...

     Лубенська міська бібліотека   для дітей покликана  задовольняти читацькі, інформаційні потреби дітей віком від 2-х до 15 років.

    Але  нашу книгозбірню залюбки відвідують старшокласники, студенти, вчителі, вихователі, мами з татами і бабусі з дідусями. А ми раді вітати всіх гостей і користувачів закладу.

    Відчинивши двері бібліотеки відвідувачі потраплять до відділу з назвою  «абонемент».

    Абонемент  -  це підрозділ бібліотеки, де можна взяти додому  вибрану книгу  чи  журнал. Допожуть в цьому спеціально підібраний фонд книг,     книжкові виставки і добрий, уважний бібліотекар.  

    Книжковий фонд сформовано окремо для дітей 10-15 років та для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Не залишені поза увагою нашої   бібліотеки і дорослі лубенці, до їх  послуг куточок для керівників дитячого читання, де на них чекає література з проблем сімейного виховання та художні твори.

    В наступному відділі бібліотеки  із назвою «читальна зала» - завжди сонячно і затишно. Тут  зібрана колекція довідників, словників і енциклопедій, тобто книг про все на світі. Любий відвідувач зможе підготувати доповідь, реферат чи твір, розширити свої знання з усіх шкільних  ( і не лише шкільних!) предметів.  Крім довідників до послуг читачів багато художніх  та науково-пізнавальних книг, а також газети і журнали.

    А ще в читальній залі працюють  уважні бібліотекарі, які завжди допоможуть  підібрати необхідну літературу чи нададуть довідку за допомогою каталогів і картотек, що розкривають фонд документів бібліотеки.                                             

    Також наші читачі можуть отримати інформацію із мережі Інтернет, копіювати інформацію із мережі на диски, роздруковувати тексти та графічні матеріали; і в цьому дітям допоможуть бібліотечні працівники.

     А як цікаво малюкам посидіти в читальній залі з яскравою книгою чи журналом, побавитись іграшками, які для них виготовили старші читачі.

Тож чекаємо на вас шановні лубенці і гості міста  за адресою:

вул.Г.Тютюнника, 19А, м.Лубни. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Культура та мистецтво Заклади культури Бібліотека для дітей

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua