Офіційний веб-сайт Лубенської міської ради

  Пошук

  Ми на Мапі

  Наші Контакти

  Ми в Facebook

  Ми в YouTube

  Інформація щодо зміни постачальника природного газу

  Крок 1. Визначитися з компанією, від якої бажаєте отримувати послугу з постачання природного газу.

  Споживач природного газу має визначитися з ліцензованим постачальником.

  Знайти перелік постачальників природного газу та порівняти ціни на природний газ можна, наприклад, на сайті https://gasoteka.ua-energy.org.

  Крок 2. Перевірити, чи має компанія право на постачання газу

  Перевірити, чи має компанія право на постачання газу, можна на сайті НКРЕКП. Для цього слід зайти за посиланням, потім вибрати розділ «Публічна інформація» – «Ліцензійний реєстр НКРЕКП» та натиснути на нього. Далі файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп’ютер. У цьому електронному списку треба знайти постачальника природного газу за його юридичною назвою та у розділі «Статус ліцензії» перевірити її чинність.

  Крок 3. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника.

  Для зміни постачальника природного газу побутові споживачі разом із заявою-приєднанням до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, підписану побутовим споживачем або уповноваженою ним особою, пред’являють постачальнику наступні документи:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України – паспорт громадянина України, у тому числі ID-карта, або тимчасове посвідчення громадянина України; для іноземців та осіб без громадянства – національний паспорт або документ, що його замінює);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті, – серія та номер паспорта);
  • належним чином оформлена довіреність на представника побутового споживача, уповноваженого представляти його інтереси під час процедури укладання договору на постачання природного газу (за необхідності).

  Постачальник природного газу, для укладення договору постачання природного газу має право додатково вимагати інші документи, перелік яких визначений на сайті такого постачальника.

  Заяву-приєднання можна заповнити покроково онлайн на сайті нового потенційного постачальника природного газу або ж надіслати скановану/сфотографовану заяву на його електронну скриньку. 

  При цьому в заяві також слід вказати ЕІС-код (Energy Identification Code) – персональний код ідентифікації споживача як суб’єкта ринку природного газу або його точки комерційного обліку.

  ЕІС-код можна знайти у рахунках за розподіл та постачання газу, електронному кабінеті споживача (якщо ви його створювали), його можна дізнатися, звернувшись до АТ «Лубнигаз».

  Крок 4. Отримати підтвердження від нового постачальника природного газу про схвалення заяви – приєднання.

  На розгляд заяви та документів потенційний постачальник має не більше 20 днів.

  Новий постачальник, після отримання заяви-приєднання, не пізніше ніж на 3-й робочий день з дня отримання заяви, надсилає повідомлення про намір побутового споживача змінити постачальника природного газу на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи. При цьому діючий постачальник автоматично отримує повідомлення про намір його споживача укласти договір з іншим постачальником.

  У разі згоди постачальника укласти договір зі споживачем, він вносить інформацію про нового споживача у свій Реєстр споживачів та з наступного дня починає постачати газ новому споживачеві.

  Новий постачальник протягом 3 робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

  Крок 5. Розрахуватися з попереднім постачальником природного газу.

  Для цього попередній постачальник природного газу надсилає протягом 6 тижнів з моменту припинення газопостачання рахунок, який споживач має сплатити протягом 10 днів з моменту отримання або у разі незгоди звертатися до суду.

  Меню

  Перейти на старий сайт