Звітування старости перед жителями старостинського округу: с.Ісківці, 17.09.2024(вт), 10:00, с.Ісківці

Звіт

старости Вищебулатецького старостинського округу

Лубенської  територіальної громади Звержинського Олексія Володимировича за 2023 рік

До Вищебулатецького старостинського округу Лубенської територіальної громади входять села Вищий Булатець, Нижній Булатець, Чуднівці, Малий В’язівок, Кононівка, Ісківці, Пулинці.

У своїй роботі я керувався Конституцією України; законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних» тощо; указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими підзаконними нормативно-правовими актами, актами органів місцевого самоврядування, Положенням про старосту старостинського округу Лубенської територіальної громади та Регламентом виконавчого комітету Лубенської міської ради, виконував доручення Лубенської міської ради та її виконавчого комітету, Лубенського міського голови, його заступників, надавав інформацію та виконував інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень, розглядав заяви та звернення громадян відповідно до компетенції. Надавав практичну допомогу  жителям з підготовки запитів та звернень до різного роду організацій, представляв інтереси жителів населених пунктів старостинського округу у виконавчих органах Лубенської міської ради. Вчиняв нотаріальні дії.

Минулий рік пройшов у співпраці з управліннями, відділами, секторами і службами  виконавчого комітету Лубенської міської ради, з керівниками підприємств і організацій на підвідомчій мені території. Проводив постійний аналіз стану благоустрою території старостинського округу, вживав заходів для підтримання його в належному стані.

Постійно спілкувався з колегами-старостами задля обміну досвідом,  обговорення проблем, з якими ми стикаємося під час виконанні посадових обов’язків.

Про Вищебулатецький  старостинський округ

Кількість населення у старостинському окрузі згідно із записами у книгах погосподарського  обліку складає 2890 осіб, з них 2449 дорослих та 441 – діти до 18 років. Народилось протягом 2023 року 6 дітей, померло 37 осіб.

Інформація про об’єкти погосподарського обліку по населених пунктах Вищебулатецького старостинського округу:

Назва населеного пункту

Загальна к-ть об’єктів ПГО усіх типів, од.

К-ть об’єктів ПГО, членам яких надані земельні ділянки, од.

Загальна площа земельних ділянок об’єктів ПГО, га

Кількість сільськогосподарських тварин, голів

ввелика рогата худоба

у т. ч. корови

ссвині

ввівці

ккози

кконі

Вищий Булатець

503

330

201,17

10

10

29

-

24

1

Кононівка

27

12

4,14

-

-

-

-

-

-

 Малий В’язівок

60

33

12,18

-

-

6

-

4

-

Нижній Булатець

377

234

64,74

-

-

8

-

6

-

 Чуднівці

180

77

65,59

1

1

7

-

5

-

Ісківці

318

209

414,28

60

38

45

19

2

Пулинці

128

124

78,34

12

6

28

2

8

Всього

1593

1019

840,44

83

55

123

2

66

3

На території Вищебулатецького старостинського округу розташовані та здійснюють свою господарську діяльність, забезпечуючи робочими місцями, такі підприємства, організації та їхні підрозділи: СФГ «Струмок», «Добродій», «Первоцвіт», «Світлана», «Віола»; ТОВ «Перше травня», «Діодор», «Арнія», «Інвестторг», «Солар К» та інші. Частина сільгоптоваровиробників, нажаль, зареєстровані за межами наших сіл. Це ТОВ «Колос-Богодарівка», «СЕРВІСАГРО-ПОЛТАВА-ПЛЮС», «Придніпровський край», СФë²ТАС і К», «Едельвейс», «Журавка», «Світанок» та інші. Хоча, не зважаючи на це, СФГ « ВІТАС і К» є базовим господарством у селах Ісківці та Пулинці та забезпечує роботою місцевих мешканців. Загалом же у старостинському окрузі працюють більше 40 суб’єктів господарювання, юридичних осіб та ФОПів.

         У 2023 році продовжилася робота із залучення інвестицій у розвиток старостинського округу, переважно у сільськогосподарській галузі. Так, ТОВ «ЛАКІ МІЛК» розпочав роботи по відновленню МТФ у с.В.Булатець на площі 14 га (господарський двір). Вважаю роботу в цьому напрямку ефективною і перспективною.

Інформація про площі земельних ділянок за призначенням:

Загальна площа, га

Земля сільськогосподарського призначення, га

Ліси та інші лісовкриті площі, га

Забудовані землі, га

Відкриті заболочені землі, га

Відкриті землі без рослинного покриву, га

Води, га

Всього, га

Із них

Рілля, га

Багаторічні насадження, га

Сінокоси, га

Пасовища, га

Господарські двори, га

Господарські шляхи, га

Вищебулатецький  старостинський округ

12071

10298

8614

55

408

1118

100

74

1008

223

23

70

131

Протягом 2023 року функціонувало десять приватних закладів торгівлі, а саме: В. Булатець -3; Н. Булатець - 1;Чуднівці – 1; Малий В’язівок – 1, Ісківці – 3; Пулинці – 1. У закладах торгівлі мешканці старостинського округу мають змогу придбати як продукти харчування так і товари першої необхідності.

         Пасажирське автобусне сполучення з центром громади є у всіх селах старостинського округу, крім с. Чуднівці та с. Кононівка, де, на превеликий жаль, з 01.01.2022 року перевізник припинив рух. У 2023 році спроби відновити пасажирські перевезення за цим маршрутом не мали успіху.

На території округу діють релігійні громади:
Свято - Покровська релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви Київського патріархату с. Н.Булатець, Свято – Успенська  релігійна громада Української Православної Церкви с. Кононівка, Свято – Успенська  релігійна громада Української Православної Церкви с. Ісківці, Трьохсвятительська релігійна громада Української Православної Церкви с. Пулинці. Церква «Ковчег» має свої осередки у с.В.Булатець, Н.Булатець, Ісківці.

 

Поточна робота. Адміністративні послуги

Минулий рік пройшов у співпраці з депутатським корпусом ради, керівниками  відділів, комунальних підприємств, населенням, громадськими організаціями та роботодавцями. Як член виконавчого комітету Лубенської міської ради був присутній на 24 чергових та позачергових засіданнях виконкому, де брав участь у розгляді 325 питань.

У Вищебулатецькому старостинському окрузі здійснюю діловодство відповідно до затвердженої номенклатури справ. За звітний період одержано та зареєстровано 193 вхідних документа, направлено 183 документа (вихідна документація, в т. ч. листування з різними організаціями, відповіді на запити різних установ, інформації, тощо), з них 37 - ініціативних. Складено та направлено міському голові, його заступникам та керівникам структурних підрозділів міськвиконкому 15 службових записок з різних питань.

Одним з напрямків адміністративної роботи є видача довідок та актів різноманітного характеру в межах наданих повноважень. Так, усього в 2023 році громадянам видано 365 довідок та документів різного характеру, з них – 279 довідок та довідок-характеристик, оформлено 86  актів обстеження житлово-побутових умов.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Лубенської міської ради від 27 жовтня 2021 року № 265 уповноважено старост старостинських округів Лубенської територіальної громади Лубенського району Полтавської області на вчинення нотаріальних дій, та рішенням виконавчого комітету Лубенської міської ради від 27 жовтня 2021 року № 264 уповноважено старост старостинських округів Лубенської територіальної громади Лубенського району Полтавської області на посвідчення довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, протягом року вчиняв нотаріальні дії:

посвідчено заповітів (та дублікатів)– 13, про що скеровано відповідні заяви до Полтавської філії ДП «Національні інформаційні системи» для подальшої реєстрації заповітів в Спадковому реєстрі нотаріальних дій та отримано таку ж кількість витягів про успішну їх реєстрацію; 

засвідчено справжність підпису - 63; 

засвідчено вірність копій документів – 24; 

посвідчено довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених – 13.

На території Вищебулатецького старостинського округу працює адміністратор відділу по роботі з віддаленими робочими місцями ЦНАП Лубенської міської ради, який надає адміністративні послуги, а у с. Ісківці – діловод загального відділу міськвиконкому, який виконує окремі функції спеціаліста ЦНАП.

За 2023 рік було надано послуг: 

з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання – 96;

надання витягів з реєстру територіальної громади – 236;

соціального характеру  – 1293;

надання довідок різного характеру – 662.

Спільно зі спеціалістами Управління з питань комунального майна та земельних відносин міськвиконкому брав участь у підготовці та погодженні землевпорядної документації, проектів відведення, тощо. Так за 2023 рік мною було погоджено 92 технічні документації, 10 проектів відведення земельних ділянок, 237 аркушів викопіювань. Крім того, налагоджено співпрацю щодо направлення повідомлень про сплату податку на землю платникам, що мають земельні ділянки на території старостинського округу.

На виконання розпорядження Лубенського міського голови від 23 лютого 2021 року №91р «Про тимчасову організацію персонально-первинного військового обліку призовників та військовозобов’язаних у сільській місцевості Лубенської територіальної громади» на території Вищебулатецького старостинського округу ведеться військовий облік. Весь процес відбувається у тісній співпраці з Лубенським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки і сектором мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету Лубенської міської ради. Протягом року проводилися навчання щодо удосконалення ведення військового обліку, звірки облікових даних призовників та військовозобов’язаних. Шляхом подвірних обходів проводилось оповіщення за місцем проживання призовників та військовозобов’язаних – 381 оповіщення. Про виконану роботу складено та направлено  до Лубенського РТЦК та СП 17 доповідей. Постійно проводилася роз’яснювальна робота щодо необхідності виконання священного обов’язку захисту України, популяризації служби в Збройних Силах України та служби за контрактом.

Робота зі зверненнями громадян

Прийом громадян  здійснюю за місцем роботи та за місцем проживання заявників,у межах робочого  часу  (іноді у позаробочий час), відповідно до затвердженого графіку. За звітний період на особистому прийомі побувало 29 громадян, не рахуючи тих мешканців округу, хто звертався за отриманням соціальних послуг, довідок, характеристик, щодо вчинення нотаріальних дій, тощо. Надійшло одне письмове звернення. Крім того майже щодня громадяни телефонують та отримують відповідні роз’яснення. Жителі старостату зверталися з питань соціального захисту, житлово-комунальної сфери, благоустрою територій, транспорту і зв’язку, земельних відносин тощо.

Питання, які належать до моєї компетенції, вирішував особисто або спільно з керівниками підприємств, надавав  рекомендації та консультації, за потреби скеровував звернення до відповідних органів за належністю. Переважна більшість звернень (21 з 29) були  задоволені.

Робота в умовах воєнного часу

Із початком повномасштабного вторгнення росії значна частина роботи старости стосувалася питань забезпечення життєдіяльності округу в умовах воєнного стану.

У 2023 році продовжував діяльність волонтерський проект «Наша каша» під керівництвом нижчебулатчанки Кочерги М.М., який виготовив та направив для Збройних Сил України за рік більше 35 тис. одиниць готової продукції (м’ясні та рибні консерви, каші, тушкованки, тощо). Ця робота триває і у 2024 році. До речі, продуктами, обладнанням для виготовлення смаколиків та коштами на їх придбання допомагали не тільки місцеві жителі та благодійники, а і сільгосптоваровиробники: СФГ «Струмок», СТОВ «Перше травня», ФОП Мороз Р.І. та багато інших.

Велася відповідна робота з внутрішньо переміщеними особами. За 2022 - 2023 роки на території старостату переїхало та зареєструвалось, як переселенці, 460 осіб (329 дорослих та 131 дитина), які були розміщені у приватних домогосподарствах. Для ВПО та інших соціально-вразливих категорій мешканців старостату продовжувала надаватись допомога у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни, теплих речей, одягу благодійними організаціями. Особливо хотів би відзначити плідні зусилля у цьому напрямку Церкви «Ковчег» (Фень І.Й., Рабовлюк В.В., Бондарчук А.В., Кантерук І.Р.) На кінець 2023 року кількість переселенців у селах старостинського округу становила 96 осіб (64 дорослих та 32 дітей).

         Не стояли осторонь і колективи комунальних установ та закладів (гімназії, дитсадки, заклади культури).

         Так освітяни виготовили: 420 кг печива, 250 кг солінь, салатів; 480 пар в’язаних шкарпеток; 20 нашоломників, 250 окопних свічок, 200 хім. грілок; збирали та передавали волонтерам банки для консервів, одяг, теплі речі, продукти харчування та товари першої необхідності для ЗСУ, воїнів-односельців та мешканців прифронтових районів; на постійній основі ведеться збір пластикових кришечок (для протезів). Постійно проводилися благодійні акції, ярмарки, фестивалі, тощо. Загальна ж сума донатів для ЗСУ склала більше 28,5 тис.грн.

         З урахуванням вимог воєнного стану заклади культури старостинського округу проводили різноманітні мистецькі та розважальні заходи з залученням вимушених переселенців та їх дітей, а Вищебулатецький та Ісківецький будинки культури-філії - також благодійні концерти, у яких брали участь місцеві аматори сцени та артисти з інших громад (с. Вишневе). З повним аншлагом пройшов виступ у с. Ісківці заслуженої артистки України Олени Білоконь та гурту «Контингент». Кошти, зібрані від їх проведення, а це більше 67 тис. грн., спільно з благодійними фондами були передані для потреб ЗСУ.

Хочеться також відзначити вагому участь сільгосптоваровиробників та підприємців округу у забезпеченні ЗСУ, ТРО, ДФТГ, волонтерів необхідним матеріалами та продукцією:

 

Співпраця з підприємцями та сільськогосподарськими товаровиробниками.

Протягом 2023 року за підтримки керівництва громади тісно співпрацював з сільськогосподарськими підприємствами, фізичними особами та підприємцями з питань, що стосуються як життєдіяльності старостинського округу, так і виробничих питань. Зокрема, проводилось інформування товаровиробників щодо їх участі у різних конкурсах, проектах та грантах від українських та міжнародних організацій; бронювання працівників сільськогосподарського виробництва; велася роз’яснювальна робота щодо заборони випалювання стерні, пожнивних залишків на полях, сухої трави на узбіччях доріг. Разом з тим, фермерські господарства, товариства не були осторонь вирішення проблемних питань у старостаті:

№ з/п

Назва підприємства

Вид наданої допомоги

1

ФГ Струмок

Допомога у благоустрої сіл (пальне для мотокіс, обкошування обочин), очищення від снігу доріг у с.Н.Булатець, Кононівка, Чуднівці; новорічні подарунки для гімназії та ЗДО с. В.Булатець; підтримка проведення культурно-мистецьких заходів; надання с/г продукції ( картопля, борошно, цукор, олія) для закладів освіти та волонтерів.

2

ТОВ Колос-Богодарівка

Допомога у благоустрої сіл (пальне для мотокіс, обкошування обочин), очищення від снігу доріг у с. Ісківці, Пулинці, Чуднівці; новорічні подарунки для гімназій та ЗДО сіл В.Булатець та Ісківці; Часткове поліпшення дорожнього покриття та видалення порослі з обочин в межах с. Малий В’язівок

3

ФГ Добродій

Допомога в розчищенні від снігу вулиць с. М.В’язівок,

4

ТОВ Перше Травня

Допомога у благоустрої сіл (пальне), підтримка проведення культурно-мистецьких заходів; надання с/г продукції (борошно, цукор, олія) для закладів освіти та волонтерів.

5

ФГ Вітас і К

Допомога у благоустрої сіл (обкошування обочин), очищення від снігу доріг у с. Ісківці, Пулинці, допомога Ісковецькій ЗОШ у благоустрої території; новорічні подарунки для гімназії та ЗДО с. Ісківці.

6

ТОВ Діодор

Надання солодкої продукції для проведення культурно-мистецьких заходів

7

ФГ Добробут

Допомога у благоустрої території сіл Ісківці, Пулинці та Ісковецької гімназії;

8

ТОВ Придніпровський край

Ремонт дорожнього покриття по вул. Українській с. Чуднівці на площі 400 кв.м.

9

ФГ Едельвейс

Очищення від снігу доріг у с. В.Булатець

10

ФГ Булатець Агро

Очищення від снігу доріг у с. В.Булатець

У 2023 році два домогосподарства, де проживають ВПО, отримали корми для сільськогосподарських тварин у рамках проекту, зініційованого позаминулого року Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за підтримки Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Взаємодія з правоохоронними органами 

Продовжується співпраця з поліцією, зокрема, в особі дільничного офіцера Володимира Семенюти, спільно з яким вирішуються проблеми на території округу: будь то крадіжки та їх попередження чи домашні сварки на побутовому грунті; порушення громадського порядку чи питання добросусідства; незаконне поводження з зеленими насадженнями та інші. З метою профілактики правопорушень адміністративного законодавства проводиться постійна роз’яснювальна та превентивна робота щодо недопущення продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім та перебування таких осіб у торгово-розважальних закладах у нічний час та інші.

Благоустрій населених пунктів

Відповідно до Положення про старосту старостинського округу Лубенської територіальної громади сприяв виконанню на підвідомчій території програм економічного та соціального розвитку, інших актів ради та її виконавчого комітету, брав участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, раціональним використанням енергоносіїв, станом благоустрою населених пунктів. З квітня 2023 року у старостаті працювали два підсобних працівника КП «Сяйво», які опікувалися благоустроєм населених пунктів, а саме: видалення порослі кущів, обрізання сухих гілок, прибирання опалого листя; косіння трави та бур’янів (а це більше 5 га площ за сезон); очищення та біління бордюрів та бетонних парканів у парках, скверах та на вулицях (більше 500 м); дрібний ремонт огорожі та опорядження ритуальних майданчиків на кладовищах; догляд за зупинками громадського транспорту та інші роботи у  громадський місцях. На жаль, з серпня минулого року продовжив роботу лише один працівник у с. Ісківці та Пулинці. Варто згадати участь цих робітників та мешканців старостату у Двомісячнику чистоти, Дні довкілля та Всесвітньому дні прибирання. Під час проведення цих акцій було вирубано порослі кущів на площі більше 3 тис. кв. м; ліквідовано 2 стихійних сміттєзвалища, у селах висаджено 2,7 тис. штук розсади квітів (за сприяння КП «Конвалія»). Крім того на територіях парку у с. В.Булатець, криниці Т.Г.Шевченка та гімназії у с. Ісківці було висаджено 65 саджанців дуба черешчатого.

Спільно з КП «Міськсвітло» вирішувалися питання відновлення роботи, модернізації та поточного ремонту і обслуговування мереж вуличного освітлення у всіх семи селах. Вивезення твердих побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, впорядкування територій парків та скверів, інших громадських місць, розчищення від снігу вулиць наших сіл, скошування бур’янів у місцях загального користування, грейдерування вулиць проводилося разом з КП «Сяйво». Ліквідація стихійного сміттєзвалища та опорядження існуючого місця складування ТПВ біля с. В.Булатець восени 2023 року стало можливим за фінансової підтримки Управління ЖКГ міськвиконкому та ФОП Карпенко І.М.

Освіта,охорона здоров’я,культура

Заклади освіти старостинського округу - Вищебулатецька гімназія імені Максима Халявицького та Ісківецька класична гімназія імені Тараса Шевченка, Вищебулатецький заклад дошкільної освіти «Вербиченька» та Ісковецький заклад дошкільної освіти «Золота рибка» Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області. У гімназіях отримують освіту 216 учнів, та працює 63 особи. В установах дошкільної освіти 22 працівника виховують 49 дітей у віці від 3-х до 6-ти років.

Заклади освіти є основними установами, які забезпечують робочими місцями місцеве населення, що наразі вкрай важливо для села. Протягом 2023 року продовжувалась співпраця із закладами освіти. Також особисто брав участь у вирішенні питань благоустрою та озеленення територій освітянських установ. Минулого року в цілому завершилися роботи з облаштування найпростіших укриттів у підвальних приміщеннях шкіл, на що було спрямовано з місцевого бюджету 194660 грн.

Заклади охорони здоров’я: пункти здоров’я сіл Вищий Булатець та Ісківці, які входять до структури КП «Лубенський центр ПМСД» Лубенської міської ради. На теперішній час ці  підрозділи повноцінно працюють. Медичну допомогу надають 4 сімейні лікарі та 2  медсестри. На превеликий жаль усі лікарі не є місцевими жителями.

Заклади культури: Вищебулатецька, Нижчебулатецька та Ісківецька сільські бібліотеки-філії Лубенської публічної бібліотеки ім. Володимира Малика; Вищебулатецький та Ісківецький сільські будинки культури - філії, 3 сільські клуби-філії Лубенського центру культури та дозвілля у селах Нижній Булатець, Чуднівці та Пулинці, у яких працюють 17 осіб. З кінця вересня 2023 року почав працювати, правда на 0,25 ст., керівник Чуднівського сільського клубу – філії. Сподіваюсь, що найближчим часом цей заклад продовжить повноцінну роботу.

Протягом 2023 року у співпраці з Управлінням культури і мистецтв виконкому і підпорядкованими йому закладами культури та доброчинним фондами з урахуванням умов воєнного стану на території старостинського округу відбувалися благодійні святкові концертні програми, культурно-мистецькі заходи, в організації та проведенні яких брав активну участь. Таких заходів було проведено 10. Вісім місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, у тім числі і ВПО, презентували 55 своїх робіт на відповідній традиційній виставці у Лубенській художній галереї до Дня Незалежності України.

Соціально незахищені верстви населення

Протягом 2023 року спільно з Управлінням соціального захисту населення, Центром соціальних служб, відділом сім’ї молоді і спорту, службою у справах дітей, Територіальним центром соціальної обслуговування (надання соціальних послуг) виконавчого комітету Лубенської міської ради тривала робота з соціально незахищеними категоріями громадян. Як староста брав участь у обстеженні матеріально-побутових умов багатодітних сімей, громадян з інвалідністю, громадян, що потребують догляду, та сімей, що потрапили в складні життєві умови. Постійно ведеться моніторинг з метою виявлення і своєчасного взяття на облік соціально незахищених верств населення.

Наразі у селах старостату проживають:

учасників бойових дій – 24, з них інвалідів – 7; учасників війни – 15; ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 42; вдів учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – 19; осіб, які переселені із зони відчуження ЧАЕС – 44; воїнів-інтернаціоналістів – 8; учасників АТО-ООС – 47; сімей з дітьми з інвалідністю – 12; дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування – 5; багатодітних родин – 29.

На обслуговуванні у восьми соціальних робітників перебувало 64 особи, які потребують сторонньої допомоги.

Протягом року спільно з благодійниками неодноразово брав участь у наданні продуктових наборів та товарів першої необхідності за місцем проживання для багатодітних родин та сімей з дітьми, що опинилися у СЖО, одиноким, престарілим, одиноким матерям, особам з інвалідністю, членам сімей військовослужбовців та загиблих воїнів та іншим. Так, завдячуючи церкві «Ковчег», таку допомогу отримали більше 280 осіб вказаних категорій. За сприяння Управління СЗН надано 285 продуктових наборів мешканцям з мінімальним пенсійним забезпеченням, а Фонд народного депутата О.Трухіна забезпечив проднаборами 153 жителя округу у віці 75+. Новорічні подарунки від Центру соціальних служб, відділу сім’ї молоді і спорту, служби у справах дітей отримали 66 дітей пільгових категорій.

 

Інформування населення

Мешканці старостинського округу мають свої Інтернет-спільноти, групи у соцмережах для обговорення та, по можливості, вирішення питань та проблем сіл. Більшість освітніх установ, закладів культури використовують свої інтернет-сторінки у соціальних мережах та месенджерах (Facebook, Viber тощо), а також інтернет – ресурс старостинського округу. Це дуже зручно для роботи, оскільки, у першу чергу маю можливість оперативно донести необхідну інформацію населенню чи розмістити важливі оголошення. Все частіше спілкування з сільгосптоваровиробниками відбувається з застосуванням електронних поштових сервісів. Крім того, у 2023 році, як в попередні роки, активно використовувалися 5 дошок оголошень для поширення інформації для населення. Задля зручності необхідна інформація до відома людей розміщується у місцях загального користування (магазини, заклади культури, тощо). Все це значно поліпшує комунікацію з мешканцями старостату.

 

Навчання

У 2023 році пройшов дистанційне навчання у Полтавському регіональному центрі підвищення кваліфікації за освітніми короткостроковими програмами «Командоутворення та ефективна взаємодія», «Організація діяльності старости у територіальній громаді», «Співробітництво територіальних громад – правовий механізм спільного вирішення питань місцевого значення», «Забезпечення діяльності інституту старости в умовах правового режиму воєнного стану», а також освітній серіал «Доступ до публічної інформації» на платформі «Дія», отримав 1,1 кредиту ЄКТС та відповідні сертифікати.

Основні проблемні питання

  1. Створення в старостинському окрузі принаймні двох робочих місць для робітників з питань благоустрою. ( З квітня 2023 року створено, проте на кінець року залишився 1 працівник).
  2. Ремонт дорожнього покриття з грейдеруванням та висипкою щебенем вулиць в селах Вищий Булатець (вул. Нова, Лугова, Козацька, Польська, Степова, Шкільна), Нижній Булатець (В.Сацького, Крута, Нова, пров. Свято-Покровський, Садова), Чуднівці (Дружби, Шкільна), Малий В’язівок(Польова, Ярська), Кононівка (Шевченка, Польова, Дружби), Ісківці (Першотравнева, Мирна), Пулинці (Соборності, Зарічна, Лісна).
  3. Ремонт асфальтового покриття дороги загального користування С171330 в межах сіл Н. Булатець та М. В’язівок, а також О1713195 у межах сіл Ісківці та Пулинці.

5.    Відновлення автобусного сполучення села Чуднівці з м. Лубни.

6.    Виготовлення та встановлення вказівників з назвами вулиць у населених пунктах старостинського округу.

7.    Облаштування дитячого майданчика у парковій зоні с. В.Булатець.

9.    Реконструкція вуличного освітлення у с. В.Булатець - пров. Тракторний(250 м.), с. Н.Булатець - вул. Підгірна (200 м.) та туп. Садовий (300 м.), с. Чуднівці – вул. Дружби (200 м.).

На завершення хочу подякувати за співпрацю жителям старостинського округу, керівництву та депутатському корпусу Лубенської міської ради, сільгоспвиробникам та підприємцям, всім,  хто не стояв осторонь вирішення нагальних питань життєдіяльності округу. Сподіваюся на об’єктивну оцінку своєї роботи та конструктивні пропозиції  щодо вдосконалення діяльності в подальшому задля покращення добробуту та розвитку наших сіл та громади в цілому.

Дякую за увагу.

Слава Україні!

Староста                                                                     Олексій ЗВЕРЖИНСЬКИЙ

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови