ДО 380 000 000 ГРН – СУБГРАНТИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПІДТРИМКА ММСП ЗЕРНОВОГО НАПРЯМКУ В ЗБІЛЬШЕННІ ПОТУЖНОСТЕЙ ЗБЕРІГАННЯ ТА СУШКИ ЗЕРНА»

economПрограма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) запрошує подавати заявки на одержання субгранту для реалізації проєкту «Підтримка ММСП зернового напрямку в збільшенні потужностей зберігання та сушки зерна».

Програма субгранту буде спрямована на розширення доступу ММСП до послуг з доробки, сушіння та зберігання зерна на елеваторах з метою збільшення обсягів та часу зберігання зернових та технічних культур, посилення стійкості бізнесу та покращення продовольчої безпеки в Україні.  Діяльність даного запиту включає всю територію України за виключенням тимчасово окупованих територій.

Для кого

Передбачається, що кінцевими бенефіціарами будуть ММСП, відомості про яких внесені до Державного аграрного реєстру, які є виробниками сільськогосподарської продукції і відповідають наступним критеріям (дивіться у повному описі технічного завдання).

Проєкт АГРО заохочує подання заявок від організацій, які відповідають вищезазначеним критеріям прийнятності та демонструють наступне:

  • Заявники повинні підпадати під визначення малих і середніх підприємств відповідно до критеріїв, повністю описаних у таблиці в технічному завданні.
  • Заявниками можуть бути суб’єкти підприємницької діяльності, що офіційно зареєстровані в Україні, засновані та визнані відповідними органами влади України, відповідно до українського законодавства та усіх вимог цивільного права та Податкового кодексу, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції і мають досвід господарської діяльності не менше 5 років.
  • Наявність у заявника вже існуючих елеваторних, зерноочисних або сушильних потужностей.
  • Звертаємо увагу, що АГРО не зможе підтримувати заявки підприємств, об’єкти яких на момент розгляду заявки розташовані ближче 50 км до лінії зіткнення (бойових дій).
  • Співфінансування заявника повинно бути не менше 50%. У разі присудження субгранту заявник повинен надати документацію, яка свідчить про його внесок. Внесок заявника – це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту. До внесків заявника відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках субгрантової підтримки Проєкту АГРО, а надається заявником або іншими донорськими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні організації, приватні організації та/або приватні особи.
  • Співфінансування субреципієнта не включає фінансування, отримане в рамках інших проєктів USAID.
  • Наявність розробленої проєктної документації із розділом (ОВНС), спрямування проєкту на впровадження енергоефективних технологій, розміщення потужностей в безпосередній близькості до кордону з країнами Європейського Союзу, особливо розташування елеваторних потужностей біля колій європейського типу, буде додатковими перевагами.

На додаток до вище викладеного:

  • Заявники можуть подавати тільки одну заявку від однієї організації за цим РПЗ.
  • Заявники повинні продемонструвати раціональне управління у формі фінансової, адміністративної та технічної стратегії та процедур і представити систему внутрішнього контролю, що захищає активи, запобігає шахрайству, розтратам і зловживанням, а також сприяє досягненню цілей і завдань програми. Перш ніж укласти договір субгранту, проєкт АГРО оцінить цю здатність.
  • Перед укладенням договору субгранту заявники повинні підписати необхідні засвідчення та гарантії. Засвідчення та гарантії додаються до цього РПЗ (Додаток D). Проєкт АГРО переглядатиме їх разом із заявниками.
  • Для будь-якого договору субгранту, що стане результатом цього запиту, крім субгрантів у негрошовій формі, вартість якого дорівнюватиме або перевищуватиме 30 000 дол. США, при укладенні договору субреципієнти повинні будуть надати Унікальний Ідентифікаційний Номер Суб’єкта (UEI). Якщо заявник вже має номер UEI, його необхідно вказати у заявці. В іншому випадку, заявникам слід отримати номер UEI до надання їм субгранту. Проєкт АГРО надаватиме успішним заявникам підтримку при проходженні цієї процедури.
  • У договорах субгранту субреципієнтам треба враховувати міркування гендерної рівності та соціальної інклюзії (GESI), зокрема, ціль рівної участі у всіх заходах чоловіків і жінок.
  • За необхідності, субреципієнти повинні дотримуватися погоджених вимог плану маркування та стратегії брендингу проєкту АГРО. Проєкт АГРО працюватиме з успішним субреципієнтом щоб розробити план маркування та брендингу, який буде включений до договору субгранту у вигляді додатка.
  • За необхідності, субреципієнти повинні надати план моніторингу, екологічної оцінки та пом’якшення наслідків впливу на довкілля згідно з природоохоронними нормами USAID і вимогами Первинної екологічної оцінки (ПЕО) проєкту АГРО.
  • Конфесійні та суспільні групи матимуть рівні можливості отримання фінансування відповідно до інструкцій, викладених у документі ADS 303.3.28, за винятком тих конфесійних організацій, що мають дискримінаційні або релігійні цілі, а основна мета їхнього субгранту має релігійний характер.

Проєкт АГРО заохочує до подання заявок організації, які відповідають вищезазначеним критеріям.

Сума

Проєкт АГРО планує надати до 380 000 000 грн. за допомогою двадцяти субгрантів. Остаточна сума кожного субгранту буде залежати від субгрантової діяльності та результатів переговорів.

Очікується, що термін дії субгрантів в рамках субгрантової угоди не перевищуватиме 2 роки.

Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту, присудженого за результатами цього конкурсу – 01 серпня 2023 року.

Терміни

Заявки третього етапу повинні бути подані не пізніше 18:00 за Київським часом 12 червня 2023 року.

Проєкт АГРО продовжуватиме приймати заявки до 18:00 за Київським часом 12.06.2023 або до моменту вичерпання коштів.

Заявки, надіслані пізніше встановленого часу, або такі, що не відповідають  вимогам, розглядатися не будуть.

EMAIL: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Усі питання щодо цього РПЗ просимо надсилати на ім’я Ігоря Лазаренка, менеджера відділу грантів і контрактівна електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з посиланням на РПЗ-05 не пізніше 18:00 за місцевим часом 6 червня2023 року. Проєкт АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 9 червня 2023 року.

Умови

Програма субгранту буде спрямована на розширенні доступу ММСП до послуг з доробки, сушіння та зберігання зерна на елеваторах з метою збільшення обсягів та часу зберігання зернових та технічних культур, посилення стійкості бізнесу та покращення продовольчої безпеки в Україні.

Конкретні заходи можуть включати:

  • Підготовка та представлення програми дій, яка забезпечує вирішення проблем з доробкою, сушінням та/або зберіганням зерна ММСП, через посилення спроможності та збільшення потужностей зерносушарок та/або елеваторів.
  • Виготовлення проєктно-кошторисної документації з розділом оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) на будівництво чи реконструкцію/дооснащення зерносушарок та/або елеваторів додатковими потужностями по сушінню та зберіганню зерна.
  • Закупівля спеціалізованого обладнання для збільшення потужностей з доробки, сушіння та/або зберігання зерна. Залежно від можливостей субреципієнта, АГРО може закуповувати обладнання у постачальників від імені субреципієнта, як внесок у натуральній формі.
  • Проведення робіт з встановлення обладнання та введення його в експлуатацію.
  • Налагодження системи надання послуг із доробки, сушки та/або зберігання зерна, в тому числі забезпечення належного лабораторного контролю.
  • Реалізація пілотних програм енергозбереження чи використання альтернативних джерел енергії для доробки та сушіння зерна з метою промоції кращих практик серед ММСП, що займаються доробкою, сушінням та зберіганням зерна.
  • Моніторинг та звітність про результати діяльності відповідно до встановлених очікуваних результатів та критеріїв ефективності.
  • Сприяння створенню нових робочих місць, в тому числі для тимчасово переміщених осіб.
  • Забезпечення доступу (site visits) представників проєкту АГРО до учасників субгрантового проєкту та першоджерел моніторингу.

Очікувані результати

Безпосередньо в процесі впровадження субгрантового проєкту, субреципієнт виконає наступний перелік робіт:

  • Виготовить, в разі відсутності, проєктну документацію з розділом оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) на будівництво нових або реконструкцію/дооснащення існуючих зерносушарок та/або елеваторів додатковими потужностями по сушінню та зберіганню зерна.
  • Визначить шляхи вдосконалення системи контролю за наданням достовірної інформації ММСП щодо якісних показників зерна.
  • Обладнання закуплене та встановлене відповідно до проектних рішень та календарного плану виконання робіт.
  • Надасть ММСП послуги з доробки, сушки та зберігання зерна.
  • Забезпечить лабораторний контроль якості сушіння та зберігання зерна;
  • Підготує проміжні та фінальний звіт, а також успішні історії з описом впливу програми, які відповідають завданням субгрантового проєкту.

Діяльність в рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити досягнення наступних очікуваних результатів:

  • Не менш ніж 100 ММСП отримали підтримку у вигляді послуг з доробки, сушки та зберігання зерна.
  • Збільшено надання послуг ММСП зі зберігання зерна на 20 тисяч тон та/або надано послуг ММСП по сушінню зерна на 50 тис.тон.
  • Не менше 50% від загального об’єму послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна надано бенефіціарам – ММСП, які обробляють менше 5000 га землі.

ІНСТРУКЦІЇ ЗАЯВНИКАМ

Заявники повинні запропонувати стратегії для реалізації субгрантового проєкту відповідно до вищенаведеного опису із застосуванням інновацій, що відповідають сильним сторонам їхньої організації.

ОЦІНКА РИЗИКУ ПЕРЕД ПРИЙНЯТТЯМ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ СУБГРАНТУ

Усі організації, відібрані для надання субгранту, повинні пройти попереднє оцінювання ризику, яке проводиться проєктом АГРО, щоб пересвідчитися, що організація має достатні управлінські можливості, необхідні для розпорядження коштами Уряду США. Самооцінювання заявника – це перший крок у процесі попереднього оцінювання ризику. Форма самооцінювання Заявника наведена в Додатку C.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Заявки подаються українською мовою обсягом не більше 20 сторінок (без врахування додатків). Усі заявки повинні подаватися в електронному вигляді разом із додатками (не більше 5 МБ) на електронну пошту, сумісні з програмами MS Word, MS Excel, придатним для читання форматом або форматом Adobe Portable Document (PDF) у середовищі Microsoft XP. Заявники не можуть подавати архівовані файли. Сторінки, які потребують оригінальних власноручних підписів, мають бути відскановані та надіслані у форматі PDF, як вкладення до електронного листа. Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід подавати в електронному форматі на нижчезазначену адресу електронної пошти з посиланням на PПЗ-05.

Заявки другого етапу повинні бути подані не пізніше 18:00 за Київським часом 21 березня 2023 року. Проєкт АГРО продовжуватиме приймати заявки до 18:00 за Київським часом 12.06.2023 або до моменту вичерпання коштів. Заявки, надіслані пізніше встановленого часу, або такі, що не відповідають вимогам, розглядатися не будуть. EMAIL: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Окрім форм заявки та бюджету, заявники повинні надати проєкту АГРО:

  • форму самооцінювання Заявника;
  • копію чинних реєстраційних документів Заявника;
  • копію чинного статуту або статутних норм Заявника;
  • копію перевіреної фінансової звітності Заявника за останній доступний фінансовий рік.
  • резюме ключового персоналу, а також профільних експертів та спеціалістів.

Завантажити повний опис технічного завдання

Завантажити Додаток А-F

Можливості

Діяльність цієї субгрантової програми допоможе українським суб’єктам підприємницької діяльності у наданні послуг ММСП у доробці, сушінні та/або зберіганні зерна.

Передбачається, що кошти субгранту будуть спрямовані на:

  • Закупівлю обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна.
  • Закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.

Детальніше ТУТ

 

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови