Пенсійний фонд інформує щодо страхового стажу під час війни

Через воєнні дії в країні наша економіка зазнала суттєвих змін. З метою зменшення фінансового навантаження на бізнес до Закону України «Про  збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» були внесені зміни.

Передусім вони стосуються фізичних осіб-підприємців, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю. З 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану діяла пільга, згідно якої ФОП були звільнені від обов’язкової сплати єдиного внеску “за себе”.

Однак слід пам’ятати, що згідно з пенсійним законодавством до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди роботи, за які повністю сплачені страхові внески у розмірі не менше мінімального:

з 1 січня 2025 року це 1760 грн.(22% від 8000грн -мінімальної зарплати).

Звертаємо увагу, що з  1 січня 2025 року відповідно до Закону України від 19.11.2024 № 4059-IX “Про державний бюджет України на 2025 рік” відновлюється обов’язкова сплата єдиного внеску. Нововведення торкнеться усіх фізичних осіб-підприємців (ФОП), самозайнятих осіб та членів фермерських господарств. 

Право не сплачувати ЄВ за себе збережено для деяких категорій ФОП, зокрема:

  • ФОП- особи з інвалідністю за умови наявності пенсійних або соціальних виплат;
  • ФОП — пенсіонери за віком, або за вислугу років;
  • ФОП- наймані працівники, за яких ЄВ сплачує роботодавець (не менше 22% від мінімальної заробітної плати);
  • ФОП на загальній системі без доходу;
  • мобілізовані підприємці, на весь період служби (за умови подання підтверджуючих документів).   

Також інформуємо, що вийти на пенсію за віком в 2025 році можна за наявності не менше 32 років стажу, а зручна форма самоконтролю своїх соціальних прав - це реєстрація на Вебпорталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua. з періодичним переглядом інформації особистої картки.

                                                                               Головне управління Пенсійного фонду  України в Полтавській області

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови