Лубенська міська бібліотека для дітей

dytiacha biblioteka naipersha 

1Наша книгозбірня
це перша в місті
та на Лубенщині
спеціалізована
дитяча бібліотека.
Вона радо приймає
своїх маленьких читачів
ще з далекого 1947 року.

   Тут збирають, зберігають і видають книги, журнали, надають доступ до інформації з мережі інтернету. Радують дітей веселими святами та цікавими зустрічами з письменниками, художниками, виконавцями та іншими цікавими людьми.

    Відвідувачам завжди допоможуть підібрати потрібну літературу для навчання чи вибрати книгу для цікавого відпочинку, відповісти за допомогою книг на самі каверзні та самі особисті питання дітей і підлітків, навчать користуватися каталогами, словниками, енциклопедіями, довідниками.

   Зі своїми проблемами та сумнівами приходять до закладу і дорослі.

2Наші контакти:

Адреса: 37500 м. Лубни, Полтавської області,
вул., Г. Тютюнника, 19А,
телефон (05361) 6-22-13

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

блог: https://lubnybiblditu.blogspot.com/

 

Основні функції бібліотеки:

   Інформаційна – фонди бібліотеки є власною частиною загальнодержавної системи інформації, яка дозволяє дитині отримувати новинки мислення та освіти;

  Виховна – розвиток творчих здібностей особистостей дитини, прищеплення йому гуманістичних ідеалів;

  Комунікативна – виконує роль захищеного дитячого простору, який забезпечує дитині читацький розвиток, свободу вибору форм поведінки та самовираження, створення комфортних умов для спілкування, творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей, для їх спілкування з літературою та однолітками.

Наша структура та послуги:

  Лубенська міська бібліотека   для дітей покликана  задовольняти читацькі, інформаційні потреби дітей віком від 2-х до 15 років (їх записують батьки за своїми документами). Але  нашу книгозбірню залюбки відвідують старшокласники, студенти, вчителі, вихователі, мами з татами й бабусі з дідусями.

     Відчинивши двері бібліотеки відвідувачі потраплять до відділу з назвою  «абонемент».
34

    Абонемент  -  це підрозділ бібліотеки, де можна взяти додому  вибрану книгу  чи  журнал. Допоможуть в цьому спеціально підібраний фонд книг, книжкові виставки та уважний бібліотекар.  

    Книжковий фонд сформовано окремо для дітей 10-15 років та для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Не залишені поза увагою нашої бібліотеки й дорослі лубенці, до їх  послуг куточок для керівників дитячого читання, де міститься література з проблем сімейного виховання та художні твори.

    В наступному відділі бібліотеки  із назвою «читальна зала» - завжди сонячно і затишно.
56    Тут  зібрана колекція довідників, словників і енциклопедій, тобто книг про все на світі. Відвідувач зможе підготувати доповідь, реферат чи твір, розширити свої знання з усіх шкільних  (і не лише шкільних!) предметів.  Крім довідників до послуг читачів багато художніх  та науково-пізнавальних книг, а також газети та журнали.

   Уважні бібліотекарі завжди допоможуть  підібрати необхідну літературу чи нададуть довідку за допомогою каталогів і картотек, що розкривають фонд документів бібліотеки.                                             

    Також наші читачі можуть отримати інформацію із мережі Інтернет, копіювати її, роздруковувати тексти та графічні матеріали; і в цьому дітям допоможуть бібліотечні працівники.

     А як цікаво малюкам посидіти в читальній залі з яскравою книгою чи журналом, побавитись іграшками, виготовленими для них старшими читачами.
78  Читальна зала бібліотеки це  ще й простір, де діти святкують тиждень дитячого читання, дні народження письменника та книги,  водять хороводи під час зимових свят, стають глядачами або учасниками лялькового театру, вистав, конкурсів, ігор.
9101112 0  Неодноразово наші читачі стають  учасниками та переможцями всеукраїнських та обласних конкурсів, що проводяться серед користувачів дитячих бібліотек.

Клуб вмілих і допитливих "Чарівна скриня"

13 0При бібліотеці вже десятиліття діє клуб вмілих і допитливих «Чарівна скриня».

Під час своїх зібрань учасники дізнаються якісь цікавинки,
вчаться творити прекрасне своїми руками, влаштовують свята.
Членом клубу може стати кожен читач бібліотеки, який любить
читати, слухати, дізнаватись, шукати, творити, спілкуватись.

 

 

13 1141516

 

 

Наша історія.
    Народилась наша бібліотека далекого післявоєнного 1947 року.  ЇЇ днем народження вважаємо 27 березня, адже саме цього дня 1947 року була прийнята постанова виконкому Лубенської райради депутатів трудящих «Про відкриття міської дитячої бібліотеки».

    При заснуванні бібліотека являла собою кімнату з вікнами без скла і розваленою грубою, стіл і 200 примірників книг – такий стартовий капітал отримав перший завідувач бібліотеки Іван Євдокимович Сахно.

    Долаючи труднощі післявоєнної розрухи, розпочинала своє життя Лубенська міська бібліотека для дітей.
1

    1951 року в бібліотеці введена третя штатна одиниця. На посаду завідуючої читальним залом приходить Віра Миколаївна Домницька, яка 27 років присвятила роботі в дитячій бібліотеці.
2

    Упродовж 50-70-их років бібліотека дуже гарно комплектується.  До кінця 70-х років книжковий фонд дитячої бібліотеки налічує вже близько 37 тис. примірників.

    Перед бібліотекою стоїть головне завдання – пропаганда книги та виховання підростаючого покоління на патріотичних засадах; проводяться читацькі конференції, обговорення книг, зустрічі з ветеранами та письменниками.
34К.Д. Гречана та Н.І. Бас (по краях) під час зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни.

    За показниками роботи бібліотека  була одна з кращих в області. На її базі часто проводились обласні семінари. За спогадами працівників, робити було тоді важко, але труд бібліотекаря цінували та поважали читачі та керівництво.

56

 

 

 

 

 


Зав.бібліотекою А.П.Панченко проводить масовий.       1970 рік.         Бібліографічний вогник з учнями школи №5.

    З 01.10.1977 року міська дитяча бібліотека передається в районну централізовану систему і функціонує як міська бібліотека-філіал для дітей №4 зі штатом із 4-х бібліотечних працівників.

    За роки існування ЦБС в бібліотеці працюють Т.Ф.Жовтухіна, Н.А.Ємець, Н.М.Семенова, Л.М.Провора, К.Д.Гречана, Н.І.Бас (Гусар), М.Е.Воронкова, Л.М.Шовкопляс, Т.С.Степаненко, З.Т.Шевченко.

    В 1984 році бібліотека розташовується в новому приміщенні по вул.Луначарського, 19А (нині Г.Тютюнника). Ведеться робота з групами продовженого дня, підтримується тісний зв’язок із школами.

 

    90-ті роки відзначились певними труднощами. Але, попри всі негаразди, кількість читачів зростає. Запити стали більш різносторонніми, серйозними, складними, що потребують високої професійності бібліотекарів та якісно організованого довідково-бібліографічного апарату.

     В 90-х роках у бібліотеці працюють Л.М.Шовкопляс, М.Е.Воронкова, Т.С.Степаненко, З.Т.Шевченко,  яка в 1994 році переведена до краєзнавчого музею, а на її місце приходить Т.М.Куліш, яка в 1998 році обирається депутатом Лубенської міської ради.
7Колектив бібліотеки 1994-1998 рр. зліва на право:
Степаненко Т.С., Воронкова М.Е., Шовкопляс Л.М., Куліш Т.М.

     Бібліотека спрямовує свою роботу на задоволення читацьких потреб та популяризацію літератури з історії краю, літератури, що збагачує духовний світ читача. Запроваджуються нові форми та методи масової роботи. При бібліотеці діє сімейний клуб «Оазис», школа правових знань.
891996 рік                                                                                         1997 рік. Вечір пам’яті, присвячений співаку І.Талькову.

10111998 рік. Л.М.Шовкопляс з учнями школи-ліцею №6 під час проведення свята Букваря.

 

    У 2001 році працівники бібліотеки взяли участь в загальноміській акції написання літопису закладів міста. Вивчені архівні матеріали, опитані колишні працівники бібліотеки, проведене краєзнавче дослідження; і 2002-го року книгозбірня вперше відзначила свій ювілей.

В день святкування 55-річчя бібліотеки з її ветеранами  (в першому ряду): А.П.Панченко, О.Т.Мартиновська,  І.Є.Сахно,  В.М.Домницька.В день святкування 55-річчя бібліотеки з її ветеранами  (в першому ряду):
А.П.Панченко, О.Т.Мартиновська,  І.Є.Сахно,  В.М.Домницька.

    Початок 21-го століття сприятливий для функціонування бібліотеки.  Збільшується кількість користувачів, надходжень до бібліотечного фонду, вдосконалюється довідково-бібліографічний апарат.

    З метою популяризації читання та бібліотеки розпорядженням міського голови від 11.04.2006 встановлено премію міського голови активним читачам дитячої  бібліотеки.

    В нагороду від міського голови група кращих читачів побували на екскурсії в місті Києві та в місті Артемівську.
Біля національної бібліотеки України для дітей. 2007 р.Колектив бібліотеки 2007 - 2017 років.

Біля національної бібліотеки України для дітей. 2007 р.         Колектив бібліотеки 2007 - 2017 років.

    Юні користувачі бібліотеки беруть активну участь у всеукраїнських, обласних конкурсах,  масових заходах бібліотеки.

       2008 року за ініціативи та підтримки  міського голови Василя Васильовича Коряка та величезної допомоги громадськості міста в приміщенні бібліотеки було здійснено капітальний ремонт, замінені всі меблі, дизайн приміщення, облаштовано інтернет-куточок.
2008 р. відкриття оновленої бібліотеки2008 р. відкриття оновленої бібліотеки2008 р. відкриття оновленої бібліотеки

   За останнє десятиліття в бібліотеці проведено ремонт книгосховища. Придбано оргтехніку, що дало змогу розширити послуги. Щороку,  за підтримки міської влади, фонд бібліотеки поповнюється новими книгами, газетами, журналами. То  бібліотека має що запропонувати своїм користувачам.

17

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови