Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації «Генеральний план та план зонування території села Вовчик Лубенського району Полтавської області»

1. Замовник СЕО та виконавець.

Замовником проєкту є виконавчий комітет Лубенської міської ради  Лубенського району (37500, Полтавська область, м. Лубни, вул. Ярослава Мудрого, 33, Код ЄДРПОУ:  04057439);

Виконавець  - ПП «Інститут агрономії»

2. Вид та основні цілі МД та його зв'язок з іншою МД.

Детальний план території є містобудівною документацією місцевого рівня, що уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію та розвиток частини території, метою якого є:  формування принципів планувальної організації забудови земельних ділянок в межах території проектування; уточнення та визначення планувальної організації, функціонального призначення, просторової композиції, параметрів забудови та ландшафтної організації території проектування; визначення всіх планувальних обмежень використання території проектування згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними вимогами;  визначення містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки; забезпечення комплексності забудови території;  визначення доцільності, обсягів, послідовності будівництва.

Попередня містобудівна документація населеного пункту «Проєкт планування і забудови території села Вовчик Лубенського району Полтавської області»  який був розроблений інститутом ДПІ «УКРМІСЬКБУДПРОЕКТ» у 1974 році, на сьогодні повністю втратив свою актуальність. Крім того, за час, що пройшов з моменту розроблення попереднього генерального плану, суттєво змінилося законодавство України та нормативно-правові акти, що регулюють забудову та інше використання території населених пунктів.

Генеральний план розроблено на  актуалізованій картографічній основі у цифровій формі у місцевій системі координат, що має зв’язок із державною системою координат УСК-2000. Розробник – ТОВ «Консультаційний центр», рік розроблення – 2021 рік.

Метою розробки генерального плану є визначення та обґрунтування довгострокової стратегії територіального та економічного розвитку населеного пункту на етап 15-20 років.

В даній роботі відкориговані основні показники розвитку міста, перспективні межі міста, враховані зміни, які сталися на території міста після розроблення діючого генерального плану, та надані пропозиції щодо подальшого використання території міста.

При розробленні детального плану території враховуватимуться Указ Президента України від 30.09.2019 №722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року»; Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки»; Стратегія розвитку Полтавської області на 2021 - 2027 роки; Регіональної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2022-2027 роки (програма «Довкілля-2027», ); Стратегія розвитку Лубенської міської територіальної громади на 2024-2027  роки (затверджена 16 листопада 2023 року, 35 сесія 8 скликання Лубенської міської ради); Регіональної схеми формування екологічної мережі Полтавської області (розпорядження Полтавської обласної державної адміністрації від 14.02.2022 № 58), а також чинна містобудівна документація на місцевому рівні та проєктна документація, інформація містобудівного, земельного та інших кадастрів, заяви щодо забудови та іншого використання території.

 

3.  Якою мірою МД визначає умови для здійснення діяльності або надання документів дозвільного характеру на реалізацію видів діяльності та об'єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури ОВД.

Територія села Вовчик у фактичних межах на даний час має площу 478,0 га (за даними, наданими Замовником та за матеріалами технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту).

Проектом передбачено розширити межі села Вовчик за рахунок включення територій сільськогосподарського призначення, ландшафтно-рекреаційних територій та частини водних об’єктів.

Площа населеного пункту в пропонованих проектних межах становитиме орієнтовно 520,4 га. Загалом площу населеного пункту пропонується збільшити на 42,4 га. До включення в межі  села Вовчик пропонується території в південно-східній та південно-західній частинах села, вздовж автодороги загального користування місцевого значення С171319 Вовчик – Стадня (в населеному пункті вул.Романа Крутька). Частина цих  земель фактично є сформованою виробничою зоною населеного пункту.

Проектом передбачено реконструкцію вулиць – приведення проїжджої частини до нормативних потреб, влаштування тротуарів, велосипедних доріжок. Вдосконалення транспортної системи направлене на створення найбільш зручних зв’язків між місцями проживання, місцями прикладання праці, центром села, зонами відпочинку.

Заклади культурно-побутового обслуговування в системі планувальної структури розміщуються, виходячи із оптимальних радіусів доступності (500-1000 м) та зручного транспортного обслуговування.

Проектними рішеннями пропонується охопити територію населеного пункту централізованим водовідведенням з використанням очисних споруд.

Проектні рішення передбачають розширення територій під індивідуаль­ну житлову забудову паралельно із створенням максимально комфортних умов прожи­вання, включаючи максимальне обладнання територій нової житлової забудови спорудами інженерної інфраструктури, зокрема: централізованим водопостачан­ням та водовідведенням із спорудженням очисних споруд.

Проєктним рішенням передбачається будівництво спортивного залу загального користування на території громадської забудови в центрі села. На підставі проведених розрахунків, на розрахунковий період для населення села Вовчик з ураховуванням розрахункової чисельності населення зони впливу населеного пункту, площі підлоги нового спортивного залу повинна складати 375 м.2

На перспективу проектом передбачено влаштування централізованої мережа каналізації зі скиданням стічних вод на очисні споруди, що проектуються. В першу чергу каналізуванню підлягають громадські будівлі, також поступово здійснюється підключення до централізованої каналізаційної системи житлових будинків.

4. Ймовірні наслідки діяльності.

а) Розроблення та реалізація генерального плану та плану зонування села Ялинкувате не матиме значного впливу на довкілля та здоров’я населення, геологічне середовище, на флору та фауну. Внаслідок виконання проєктних рішень передбачається забруднення атмосферного повітря автотранспортом. При будівництві об’єктів можливе тимчасове складування будівельних відходів та залишків матеріалів. Порушення ґрунтів може відбуватись під час будівництва будівель (трансформація шарів землі) та руху транспортних засобів. З огляду на характер проєктних рішень, впливу на місцеву фауну та флору не очікується. Оновлення генерального плану села сприятиме забезпеченню оптимізації функціонального призначення території, розвитку інфраструктури, покращення умов життєдіяльності населення в тому числі стану довкілля. Визначення основних екологічних проблем:

1. Атмосферне повітря: У МП передбачається: необхідним є отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; контроль викидів акредитованими лабораторіями, за результатами досліджень при необхідності – встановлення очисного обладнання;

2. Водні ресурси: відсутні. Для водопостачання території прийнята виробнича та протипожежна система з подачею води на зовнішнє пожежогасіння від існуючої водонапірної вежі та колодязів технічної води.

3. Земельні ресурси: У МП передбачається: з метою уникнення можливого потрапляння відходів в навколишнє середовище передбачено забезпечення повного збирання, належного зберігання та недопущення знищення і псування відходів.

4. Здоров’я населення: є результатом впливу соціально-економічних чинників та стану довкілля (1-3 пункти). Матиме позитивний ефект від збільшення робочих місць. Проєктом МД передбачається ведення забудови згідно з наміченою документацією, функціональним зонуванням, встановлення та організація санітарно-захисних зон до житлової забудови, що забезпечують сприятливі санітарно-гігієнічні умови.

До сфери охоплення СЕО проекту МД відноситься оцінка наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, від проєктних рішень. Для досягнення цілей СЕО будуть зібрані та використані наступні вихідні дані: Екологічний паспорт Полтавської області; Регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища у Полтавській області; Статистичний щорічник Полтавської області; законодавчі акти, які мають відношення до проекту Генерального плану; дані моніторингу стану довкілля, що здійснюється існуючими державними суб’єктами моніторингу довкілля на регіональному та

б) На території с. Вовчик відсутні об’єкти природо-заповідного фонду. в) Зважаючи на географічне положення села, транскордонні наслідки реалізації проектних рішень для довкілля приграничних територій, у тому числі здоров’я населення, не очікуються.місцевому рівнях; інші доступні джерела інформації.

в) Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення. Зважаючи на географічне положення транскордонні наслідки реалізації проектних рішень МД для довкілля, у тому числі здоров’я населення, не очікуються. 

 

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено.

З метою розгляду альтернативних проектних рішень та їх екологічних наслідків під час СЕО проєкту МД, передбачається розглянути:

Альтернатива 1 «Нульовий сценарій» - тобто опис, прогнозування та оцінка ситуації у випадку незатвердження зазначеного документу державного планування.

 Альтернатива 2 «Альтернативні цілі та пріоритети (випадок реалізації інших концепцій), на досягнення яких спрямована МД» - у даному випадку передбачає розгляд можливості використання інших технологічних рішень.

Альтернатива 3 «Альтернативні варіанти умов здійснення запропонованої діяльності (варіанти заходів)». У цьому випадку альтернативи можуть базуватися на єдиних напрямах розвитку та планувальних рішеннях і відрізнятися, в основною, просторовою складовою.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки.

В ході СЕО передбачено провести оцінку факторів ризику і потенційного впливу на довкілля, врахувати екологічні завдання місцевого рівня в інтересах ефективного і соціально-економічного розвитку території та підвищення умов життя населення. Насамперед  буде застосований аналіз контексту стратегічного планування, що передбачає встановлення зв’язків з іншими документами державного планування та дослідження нормативно-правових умов реалізації рішень МД.

Дослідження, необхідні для здійснення СЕО, мають стосуватися наслідків реалізації МД для всієї території, яка може зазнати впливу від реалізації проектованих рішень у МД.  Під час  проведення СЕО рекомендується застосовувати такі аналітичні рішення, як експертні оцінки, аналіз тенденцій / статистичних даних / даних моніторингу стану довкілля, SWOT-аналіз, просторовий аналіз, розроблення сценаріїв. Для розроблення СЕО передбачається:

- проведення аналізу існуючих матеріалів щодо стану довкілля (доповідь про стан довкілля, дані моніторингу стану довкілля, статистичні дані тощо);

- лабораторні дослідження стану довкілля та їх аналіз (на основі результатів моніторингу акредитованими лабораторіями);

- проведення незалежних експертних оцінювань та наукових досліджень (у разі необхідності).

Основним методом СЕО є проведення консультації з громадськістю та з уповноваженими органами.

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сферу охорони навколишнього природного середовища. Розробка СЕО має здійснюватися на основі наступних принципів:

- сумісності завдань і методів здійснення СЕО;

- інтеграції процесів розроблення МД та проведення СЕО;

- концентрації уваги на основних питаннях.

7.Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування.

Під час здійснення СЕО передбачається розгляд заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків для довкілля, що передбачені чинним законодавством, зокрема:

- встановлення всіх планувальних обмежень від інженерних мереж та споруд, інших об’єктів;

- дотримання нормативних меж санітарно-захисних зон;

- формування планувальних та інших заходів по облаштуванню території відповідно вимог ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій»;

- забезпечення санітарного очищення території із дотримання вимог щодо роздільного збору ресурсоцінних фракцій;

- розширення мереж зелених насаджень загального та обмеженого користування з урахуванням нормативних показників;

– оптимізації функціонально-планувальної організації виробничо-комунальних територій та забезпечення їх санітарно-гігієнічної сумісності з житловою та громадською забудовою, дотримання нормативних санітарно-захисних зон та відстаней від комунальних, транспортних та інших об’єктів, що є джерелами забруднення навколишнього середовища.

Окрім того, повинні бути враховані затверджені заходи, визначені законодавством та нормативно-правовими актами, щодо запобігання, зменшення та пом’якшення негативних впливів на довкілля та стан здоров’я населення.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Структура та зміст звіту про стратегічну екологічну оцінку має відповідати вимогам пункту 2 ст. 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», та методичним рекомендаціям щодо здійснення стратегічної екологічної оцінки містобудівельної документації, затверджених наказом Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів України №705 від 18.10.2023.

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання

Зауваження і пропозиції слід подавати до управління містобудування та архітектури Лубенської міської ради, що знаходиться за адресою: 37500, м. Лубни, Полтавська область, вул. Ярослава Мудрого, 33, каб.: 102, 104, тел. (05361) 7-27-13, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Строки подання: зауваження та пропозиції до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки надаються протягом 10 днів з дня її оприлюднення (до 17 листопада 2024 року включно).

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови