Залучення до ринку праці  фахівців з інвалідністю

З серпня 2023 року Міністерством економіки разом із Державною службою зайнятості запроваджено програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця. Це може бути до 106,5 тис. грн у разі працевлаштування осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Для отримання цієї компенсації роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. В подальшому він має подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додати копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.

За інформацією Державної Служби зайнятості, найчастіше вказана компенсація використовується роботодавцями  для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, компʼютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо.

Питання залучення фахівців з інвалідністю до ринку праці стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.

Вказана програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. Крім того, за словами заступниці Міністра економіки Тетяни Бережної, ця програма є інвестицією в загальну інклюзивність підприємств, адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.

Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми компенсацію вже отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників, з них 22 працівники з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, у 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови