Офіційний веб-сайт Лубенської міської ради

  Пошук

  Ми на Мапі

  Наші Контакти

  Ми в Facebook

  Ми в YouTube

  7 тижнів інспекційної кампанії – 7 тисяч незадекларованих працівників

  Нагадаємо, що з 1 липня триває масштабна інспекційна кампанія, спрямована на мінімізацію нелегальної праці. У полі зору інспекторів перебувають роботодавці, які не відреагували на попередню інформаційну кампанію з питань подолання неофіційної зайнятості та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.

  З початку інспекційної кампанії розпочато 2126 інспекційних заходів та виявлено 7021 працівника, які були допущені до роботи без оформлення трудових відносин. Найбільша кількість неоформлених працівників виявлено у сферах торгівлі (870 неоформлених працівників), організації харчування і тимчасовому розміщуванні (1106 неоформлених працівників) та сільському господарстві (1277 неоформлених працівників).

  Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить більше 4 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено Головним управлінням Держпраці у Запорізькій області (529), Управлінням Держпраці у Вінницькій області (477) та Східним міжрегіональним управлінням Держпраці (467).

  Виявлено факти використання 56 фізичними особами, що здійснюють господарську діяльність без державної реєстрації суб’єкта господарювання, найманої праці 729 працівників. 1080 фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп, використовували працю 4047 незадекларованих працівників.

  Управлінням Держпраці у Полтавській області у Лубенському районі проведено захід держаного контролю фізичної особи-підприємця, що займається розведенням свійської птиці та виробництвом м’яса свійської птиці. В ході інспекційного відвідування виявили факт залучення до роботи 41 працівника, що були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. За результатами відвідування посадовцями видано попередження та припис про усунення виявлених порушень трудового законодавства, зокрема, про допуск до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівників на роботу. Враховуючи, що ФОП належить до ІІ групи платника єдиного податку, то порушника не було притягнуто до фінансової відповідальності згідно зі ст. 265 КЗпП. Якщо ж протягом двох років з дня виявлення порушення цей підприємець знову потрапить у поле зору інспекторів Управління Держпраці з аналогічними порушеннями, то, згідно зі ст. 265 КЗпП України, до нього будуть застосовані штрафні санкції у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

  Посадові особи Управління Держпраці у Тернопільській області в рамках проведення інспекційної кампанії здійснили виїзд на територію одного із садів Тернопільського району, де виявили та задокументували факт виконання 42 особами трудових функцій зі збирання малини.  Заходом з’ясовано, що упродовж сезону на користь фізичної особи-роботодавця, який здійснює господарську діяльність без державної реєстрації, працюють місцеві жителі та збирають у його саду на площі близько 2 га малину та смородину. Заробітну плату працівникам він виплачував готівкою щодня і вона залежала від обсягів зібраних ягід.

  У рамках інспекційної кампанії з питань виявлення неоформленої праці посадові особи Управління Держпраці у Рівненській області здійснили захід контролю одного із суб’єктів господарювання, що здійснює будівельні та опоряджувальні роботи у м. Дубно. Під час інспекційного відвідування інспектори зафіксували факт використання праці 12 неоформлених осіб.

  До всіх роботодавців, що допускають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, застосовані заходи притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

  В ході проведених інспекційних заходів укладено трудові договори із 2994 працівниками. За результатами інформаційних заходів трудові договори укладено із майже 59 тисячами працівників.

  Шановні роботодавці! Не уникайте свого обов’язку по укладенню трудових договорів із найманими працівниками! Ризик отримати покарання дуже високий! Сучасні технології і доступ до інформаційних баз інших державних органів надають інспекторам праці реальні можливості по виявленню роботодавців, які використовують незадекларовану працю!

  Додати коментар


  Меню

  Перейти на старий сайт