Поліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання

Поліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання

Вірус поліо інфікує воду та їжу, передається від людини до людини, як правило, через брудні руки до рота, після чого розмножується у кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, яких торкалися  інфіковані люди.

Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – щепитися. Оскільки показовою є статистика щодо поліомієліту:

➖ В 1 з 4 випадків інфікування поліо людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль, слабкість у м’язах.

➖ У меншої частини (1–5 із 1000 хворих на поліомієліт) будуть розвиватися інші, більш серйозні симптоми, спричинені ураженням

➖ У меншої частини (1–5 із 1000 хворих на поліомієліт) будуть розвиватися інші, більш серйозні симптоми, спричинені ураженням спинного мозку: відчуття поколювання в ногах; параліч або слабкість в кінцівках.

➖ 1 людина з 200 інфікованих вірусом поліомієліту залишається паралізованою на все життя.

➖ 5–10 % з тих, у кого виник параліч, помирають, коли вірус паралізує дихальні м’язи.

Інші інфіковані можуть не мати симптомів узагалі, але все одно здатні передавати хворобу.

Поліомієліт вражає переважно дітей віком до 6 років, проте він загрожує дітям будь-якого віку, якщо вони не були повністю вакциновані.

Перевірте вакцинальний статус своїх дітей щепіть їх від поліомієліту відповідно до Національного календаря (https://bit.ly/3sTaxCg). Якщо дитина з якихось причин пропустила щеплення, важливо якнайшвидше надолужити їх. Для цього слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра.

Зробіть щеплення — захистіть свою дитину від паралічу, спричиненого поліомієлітом!

#це_треба_знати  #ЗдороваУкраїна

01

 

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови