Про історію. Силове жонглювання гирею. Цей вид атлетичного спорту, якиЙ проходить своє становлення в Україні. Одними із ініціаторів і пропогандистів цього напрямку є тренери Тростянецької спортивної школи Сумської області. Вони систематично організовують і проводять всеукраїнські змагання.
Про змагання.Так, Нещодавно у м.Тростянець, що на Сумщині, відбулися всеукраїнські змагання з жонглювання, естафети та ривку гирі з довільною зміною рук серед чоловіків та жінок, юнаків і дівчат на "Кубок мера". У змаганнях взяли участь майже 250 спортсменів з Сумської, Харківської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Блискуче на змаганнях виступили лубенці, вихованці тренера-викладача ДЮСШ м Лубни. Сергія Кривошея. У жонглюванні лубенка Любов Фаренюк виборола золоту нагороду. В естафеті Любов Фаренюк та Антоніна Мірошниченко впевнено перемогли і стали першими. Також Любов Фаренюк перемогла в ривку гирі 16 кг. За 12хвилин вона здійснила ривок гирі 256 раз. Вітаємо лубенських спортсменок з цим успіхом!
Юрій КЛИМЧЕНКО