9-10 липня у місті Львів відбувалося навчання для представників демонстраційних областей щодо планування реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання у сімейному оточенні на регіональному та місцевому рівнях. Навчання проведене координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, за безпосередньої підтримки дитячого фонду «UNICEF». Співфінансується проєкт Європрейським Союзом.
До семінару долучились близько 100 учасників, серед яких представники 4 демонстраційних регіонів з Житомирської, Закарпатської, Харківської, Полтавської областей, а також 5 демонстраційних територіальних громад з вищезгаданих областей.
Лубенську територіальну громаду представила делегація у складі керуючого справами виконавчого комітету Лубенської міської ради Юлії Білокінь, начальника Служби у справах дітей Тетяни Башлій, фахівця із соціальної роботи Лубенського міського центру соціальних служб Марини Чернової.
У рамках семінару було розглянуто питання діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо розвитку сімейних форм виховання й усиновлення. Обговорювались підходи до трансформації закладів інституційного догляду відповідно до потреб та інтересів кожної дитини.
Учасники семінару попрацювали в групах, збагатилися міжнародним досвідом реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей, пріоритетом виховання яких є зростання в сімейному оточенні. Завершили тренінг анкетуванням та обміном контактів для подальшої співпраці.