Відбулася церемонія вручення літературно-мистецької премії імені Володимира Малика

21 лютого у Лубенській мистецькій школі  відбулася церемонія вручення літературно-мистецької премії імені Володимира Малика. Традиційно захід відбувся у  Міжнародний день рідної мови та в день народження   нашого видатного земляка Володимира Малика, ім’я якого  навіки закарбоване на скрижалях історії України та  рідної Лубенщини.

24 роки поспіль премією, що носить ім’я  Володимира Малика, Лубенщина  відзначає кращих із кращих: письменників, літераторів, науковців, журналістів, працівників освіти, культури, громадських і державних діячів,  які  рідним словом прославляють Україну, її традиції, звичаї, культурні надбання.

Цьогорічні урочистості зібрали у залі  мистецької школи представників влади, гостей нашого краю, творчих лубенців, громадськість,  щоб привітати лауреатів і дипломантів премії, її номінантів, порадіти їхнім досягненням та почути, як наполегливою працею, творчими доробками кожен з них ішов до поставленої мети.

На  розгляд журі   було представлено близько тридцяти творчих доробків. Це глибокозмістовні, достойні роботи.

Ведучі  назвали переможців та запросили їх на сцену. У номінації «Література і публіцистика» перемогу здобули Олександр Черкаський -  український сучасний  літератор, письменник-інтелектуал, фольклорист, етнограф за книгу «Вінігрет з перцем» та оповідання «Перший політ»;

киянка Ірина Власенко - письменниця, авторка 14 книг за  книги «Глибокі ріки течуть нечутно», «Квітка», «Хвиля», «Музика вітру», «Утікач Тодось»,  «Симон», «Останнє життя».

киянин  Олександру Курись – український прозаїк-романіст, громадський діяч за роман-трилогію «Шлях  Вітра».

Церемонію  нагородження переможців або їх представників, (адже не всі в силу поважного віку, далекої дороги змогли прибути особисто),  провів Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко. Він  привітав  дипломантів, лауреатів, номінантів з важливими   особистими досягненнями у творчому житті.  Голова журі зазначив, що усі   представлені роботи – надпотужні. А їх географія  надзвичайно широка - це і Полтавщина, і Тернопільщина, Хмельниччина, Донеччина, Одещина, Київщина.

«Пам’ять про Володимира Малика, його творчість, яку люблять і поважають лубенці, об’єднує, згуртовує усіх нас, навчає любити  рідне слово. І як не складно, але  творчі особистості в умовах війни  діляться талантом  з пересічними українцями, допомагають їм не втрачати силу духу».

У номінації «Краєзнавство та народна творчість»  відзначено Михайла Задорожного - книга «Наше Солошине. Від давнини до сьогодення», колектив  Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки – за бібліографічний покажчик «Володимир Гнатюк: фольклорист, етнограф, літературознавець;

Василя Голосника та Юрія Харевича за історико-краєзнавчий нарис «Край залишених поселень»; Катерина Гурська з Хмельниччини за монографія «Новокостянтинівщина над Бугом».

Потиснув руку, вручив дипломантам та  лауреатам відзнаки  у цій номінації голова  обласного фонду імені Володимира Малика «Слово»,  син видатного письменника, заступник голови журі – Олександр Сиченко. 

«Я щиро вдячний усім. Номінація представлена дуже сильно. Вибрати було важко, бо роботи особливі, а автори творчим баченням – непересічні», - зауважив Олександр Сиченко.

У номінації «Мистецтво та монументальна скульптура» присутні оплесками привітали переможців:  Вероніку Горділову  за творчий доробок у стилі Петриківського розпису; Дмитра Денисенка з творчим доробком у техніці різьблення страусової шкаралупи «Rizblenka»; академічний камерний хор «Бревіс» (художнє слово - лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Андрій Оленин, хормейстер - Іван Бобітко, диригент – заслужений артист України Святослав Дунець) Тернопільської обласної філармонії   за історичну ораторію «Віють вітри».

Нагороди у цій номінації вручив  начальник Управління культури і мистецтв виконавчого комітету Лубенської міської ради Юрій Литовченко.

Він висловив захоплення усіма роботами дипломантів та лауреатів, наголосивши, що   літературно-мистецька премія  збирає найталановитіших українців.

Інших учасників конкурсу було нагороджено подяками.

На церемонії вручення лунало щире українське слово та  добрі побажання гостям Лубенщини.

Порадували поціновувачів української культури своїми виступами народний аматорський квартет «Гілея» Центру культури і дозвілля, філія Михнівський СБК (керівник Лариса Супрун), ансамбль гітаристів «Кварта» Лубенської школи мистецтв (керівник Лариса Потенко).  

Колоритними і  незабутніми  для гостей Лубенщини стали запальні танці  народного ансамблю танцю «Юність» Центру культури і дозвілля (керівник  Анатолій Царюк).

Збадьорила публіку щира українська пісня, подарована Анатолієм Куценком. А вихованка Лубенської школи мистецтв  Анна Хоменко з музичної композицією «Україна єдина» разом з народним ансамблем танцю «Юність» запалили серця  присутніх у залі оптимізмом та вірою у мирне українське небо.

Церемонія вручення завершилася. Дипломанти, лауреати, номінанти,  закохані у рідну культуру митці , ще довго спілкувалися у фойє, знайомилися з  книжковими виставками, представленими Публічною бібліотекою імені Володимира Малика,  філією №1 Лубенська міська бібліотека для дорослих імені Володимира Леонтовича,  присвяченими життєвому і творчому шляху  українського Дюма – Володимира Малика, що з року в рік об’єднує талановитих українців, збираючи їх у Лубенській громаді.  Можна було і більш докладно познайомитися з творчими доробками цьогорічних переможців літературно-мистецької премії.

Тож до нових зустрічей, талановиті українці! Любіть, пропагуйте рідне слово, як  плекав його Володимир Кирилович  Малик!

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови