Працівники Лубенського краєзнавчого музею ім.Г.Я. Стеллецького взяли участь в наукових зібраннях, які відбулися минулого тижня на Полтавщині. 14 травня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася наукова конференція «Культурна спадщина Полтавщини: історія, проблематика, сьогодення» присвячена Міжнародному дню музеїв. Мета конференції - вивчення, збереження та популяризація історичних, архітектурних, археологічних, мистецьких і нематеріальних пам’яток культурної спадщини України.
Свої наукові роботи колегам презентували в.о директора музею Тетяна Сафронова, яка разом з краєзнавцем Олександром Сидоренком підготувала доповідь «Співпраця Лубенського краєзнавчого музею ім.Г.Я. Стеллецького та громадськості задля збереження культурної спадщини Лубенської ТГ» та науковий співробітник закладу Тамара Дяченко, яка разом з Русланою Василенко дослідила історію храму Різдва Пресвятої Богородиці в Лубнах. Теми доповідей лубенських науковців торкалися важливих проблем охорони та збереження культурної спадщини Лубенщини.
16 травня у Лубнах відбулася VII Всеукраїнська науково-практична конференція «Луганщина: краєзнавчі розвідки». Конференцію організовано Луганською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України на базі Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» у співпраці з громадською організацією «Фонд відновлення залізничної спадщини України». У секції «Історико-краєзнавчі розвідки інших регіонів України» були представлені дослідження лубенських музейників «Будинок з колонами» в Лубнах: що ховають стіни і чи вистоять?» (Т. Дяченко) та «Іван Леонтович – земський діяч та благодійник»(Т. Сафронова). Захід традиційно об’єднав науковців, краєзнавців, музейних працівників, педагогів, архівістів і громадських діячів, ставши вагомою подією у вітчизняному краєзнавчому русі.
Конференції це важливе місце професійного спілкування, обміну досвідом та пошуку нових тем, які об’єднують науковців України задля дослідницької роботи, спрямованої на комплексне осмислення історико-культурного спадку України.