Важливо! Для внутрішньо переміщених осіб

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

Категорії осіб, які мають право на одержання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи мають право отримати особи, які після введення воєнного стану (24 лютого 2022 року) перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії Волинська область, Дніпропетровська область, Донецька область, Житомирська область, Запорізька область, Київська область, м. Київ, Луганська область, Миколаївська область, Одеська область, Сумська область, Харківська область, Херсонська область, Чернігівська область до іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Документом, що підтверджує місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії, є паспорт з відміткою про місце реєстрації або довідка про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру.

Також на отримання довідки мають право особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:

перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;

сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.

 

Документи, які подаються для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності).

У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються:

документ, що посвідчує особу законного представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);

у разі потреби - свідоцтво про народження дитини;

будь-який інший документ, що підтверджує переміщення особи з відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Установи, які мають право приймати та розглядати документи для видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

Звертаємо увагу, що заява про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи може бути подана:

  • в електронній формі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг Портал Дія (після внесення відповідних змін, орієнтовно кінець березня 2022 року);
  • уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (після доопрацювання на центральному рівні програмного комплексу «Соціальна громада») ;
  • управління соціального захисту населення;

Надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Після внесення Міністерством соціальної політики України відповідних змін до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, буде розпочата робота з прийому заяв на проведення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (орієнтовно 29-30 березня поточного року).

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень;

для інших осіб — 2 000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Для призначення допомоги подається заява про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за встановленою формою.

Заяви прийматимуться за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб  управліннями соціального захисту населення;  уповноваженими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Звертаємо увагу, що виплата допомоги буде проводитися на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

Тому першочергово перед зверненням для подачі заяв та документів щодо виплати допомоги необхідно мати номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка».

У разі відсутності рахунку – необхідно звернутися до банківської установи для відкриття банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги, що містить 29 символів.

 У банку Вам буде видано відповідну заяву про виплату пенсії або грошової допомоги із зазначенням номера такого рахунку.

Одночасно наголошуємо, що допомогу на проживання також отримають внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505. Таким особам допомога буде нарахована автоматично, звертатися та надавати будь-які додаткові документи не потрібно.

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови