Вітаємо!

24 травня відзначаємо День слов’янської писемності й культури!

Мовна культура – важлива складова розвитку людини, невід’ємна риса активного творення нової держави. Використання кирилиці стало важливим практичним культурним досягненням. Цей крок став передумовою розвитку національних мов і літератур. У слов'янській культурі розцвіла наша солов’їна, милозвучна українська мова, набувши авторитету і визнання.

Тому сьогодні ми також згадуємо та вшановуємо святих рівноапостольних братів-просвітителів Кирила і Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг із грецької мови на слов’янську, поширювали християнське вчення.

Українська культура є скарбницею слов`янського етносу. Протягом багатьох століть наша культура розвивалася та плекала геніїв у різних галузях мистецтв. Зокрема це такі світочі, як: Тарас Шевченко, Микола Лисенко, Ілля Рєпін та багато інших. Українські митці своєю творчістю прославляли нашу державу в усьому світі та продовжують це робити й нині. Особливо надважливим це є зараз, коли весь наш народ веде непримиренну боротьбу з ворогом за власну ідентичність, історію, культуру.

Українською мовою завжди промовляв дух нашої свободи. Бо це мова великого волелюбного народу, нескореної Української нації. Тож у цей день хочеться згадати й віддати шану всім великим українцям, які присвятили свій життєвий шлях збереженню, розвитку і вдосконаленню української мови, хто був справжнім сподвижником, борцем національних ідей та розвитку.

Кожен з нас має цінувати рідну солов’їну, українську мову, ревно зберігати та примножувати культурні національні традиції та з гордістю передавати з покоління у покоління. Саме за ці ідеали сьогодні ми сплачуємо надто велику ціну й неодмінно вистоїмо! Адже лише любов до власної історії, плекання та примноження культурної та духовної спадщини свого народу є рушійною силою морального й духовного розвитку будь-якого суспільства.

З Днем слов’янської писемності й культури!

 

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови