Чергова зустріч у форматі "живий" музей

2 вересня у Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького відбулася чергова зустріч у форматі "живий" музей. Темою зібрання шанувальників історії стало відкриття  у Лубнах  145 років тому жіночої гімназії. Про історію створення закладу та її відомих випускниць: вчену Валентину Радзимовську, поеток Ганну Супруненко та Галину Орлівну, розповіла науковий співробітник Тетяна Сафронова.

Відвідувачі музею дізналися про визначні події з життя закладу, про відзначення свят, організацію вистав та благодійних вечорів, про які писала щоденна українська громадсько- політична газета  "Рада" у 1906 -14 роках. Присутні познайомились зі спогадами про заклад, надрукованими у книзі "Крізь павутиння змосковщення".

Учасниці зустрічі лубенка Олена Сурмач та харків'янка Ольга Тищенко на декілька хвилин перевтілилися у гімназисток та розіграли уривок з п'єси Миколи Гоголя " Одруження".  Під час зустрічі йшла мова і про необхідність реставрації будівлі колишньої жіночої гімназії, яка була побудована за проєктом полтавського архітектора Сергія Носова у 1892 році та після ремонту могла б стати справжньою окрасою центральної частини Лубен.

На закінчення зустрічі, у вже традиційній частині музейних заходів "сімейні історії", лубенець Михайло Василенко розповів історію життя своєї прабабусі , яка працювала на залізниці у Лубнах та показав сімейну реліквію - ліхтар, який до 60-х років минулого століття виконував роль семафору.

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови