Презентовано альманах «Нескорена Україна»

Українське слово – теж неабияка зброя проти невігластва. Воно може поставити на коліна і підняти з колін, підтримати дух і надихнути на боротьбу. 19 жовтня у цьому вкотре переконалися відвідувачі Лубенської міської бібліотеки для дорослих ім. В. Леонтовича, де відбулася презентація альманаху «Нескорена Україна». Доробок увібрав твори 105-ти авторів з різних куточків України та діаспори, зокрема, твори поетів-земляків: Ніни Шаварської, Раїси Плотникової, Лариси Галич, Юлії Манойленко, Ольги Рось. Альманах «Нескорена Україна» - це крик душі українців після повномасштабного вторгнення, гіркий смак війни, зламані людські долі, сльози і віра в перемогу.

Про ідею виникнення альманаху гості книгозбірні дізналися з вуст української письменниці, ведучої ряду мистецьких програм Національної радіокомпанії України - радіо «Культура» Ніни Шаварської. Твори мали звучати на українському радіо, і, переконані, ще прозвучать, наразі ж лунали у бібліотеці. Пані Ніна декламувала власний доробок «Усім світом промовимо «Ні»» та інші щемні поезії колег по перу.

Поетеса Лариса Галич віршем «Червнева ніч» тонко і влучно розповіла про війну, материнські сльози та біль, який не вщухає.

Зі словами вдячності до наших хлопців, що зараз на передовій, звернулася Раїса Плотникова, член Національної спілки письменників України. Своїми прозовими замальовками пані Раїса змалювала щирість, працелюбність та патріотизм української нації, яка, безперечно, здобуде свою жадану волю.

Своє щире захоплення поезіями, що увійшли до книжки, висловила заступник начальника Управління культури і мистецтв Оксана Радченко. Ці твори неодмінно стануть для майбутніх поколінь символом правди, мужності і патріотизму, - упевнена вона.

Не оминули своєю увагою цю непересічну подію й наші освітяни, які на чолі з начальником управління освіти Мирославом Костенком, затамувавши подих, вслухалися у жагучі віршовані рядки, адже саме вони покликані нести це слово до дітей.

Патріотичні композиції на бандурі випускниці Харківської дитячої школи мистецтв талановитої Юлії Веретельникової, що лунали впродовж заходу, додавали особливого колориту.

Україна не скориться! Здається, у цьому вже переконався майже увесь світ. Ця війна, що мала нас зламати, загартувала нам таку броню з віри, волі та гідності, що ми стали непереможні. Будемо жити і переможемо разом!

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови