Про обрядове дійство «Наддніпрянське весілля»

За вікном осінь – золота, золоточуба, жоржиново-хризантемова, бабинолітня… Вона має безліч епітетів і кожен їй так пасує.

Та ось цьогорічна, як не прикро, ще й замаскована у камуфляж. Замаскована вимушено через оскаженілу заздрість і ненависть лютого ворога.

Хочеться бодай на мить наповнити душу еліксиром довоєнного спокою, забути про сирени, трагічні повідомлення, проводи у вічність…

Здається, це зробити неможливо. Але все-таки працівникам культури, аматорам сцени на заході «Осінні барви «Наддніпрянського весілля»», що відбувся у Центрі культури і дозвілля, вдалося підняти настрій глядачам, зігріти їх душі теплом невмирущої народної пісні, подарувати незабутні позитивні емоції і враження.

Етногурт обрядове дійство «Наддніпрянське весілля» – проєкт, який започаткований на Лубенщині у 2017 році. Про його мету, враження від чудового дійства розповіла співавтор проєкту Інна Скиба – директор Центру культури і дозвілля, згадавши найтеплішими словами культуролога, організатора багатьох мистецьких проєктів і співавтора обрядового дійства Ніну Михайлишину та численних його учасників із Черкащини, Чернігівщини, Полісся, Сумщини, Київщини та Полтавщини.

Учасники тематичного заходу з допомогою сучасних інформаційних технологій змогли відчути атмосферу «Наддніпрянського весілля», переглянувши відеоматеріали минулих років.

Про колорит самобутнього весільного дійства нагадувало, ніби перенесене з екрана і розміщене у залі фестивальне полотно, розписане петриківкою, із символічною назвою «Душа України»; окремі фото з колекції старовинних весільних фотознімків «Світлини-очевидці», де кожна – історія роду, історія єднання молодих закоханих у міцну сім’ю.

Атмосферності обрядовому дійству надавали весільні рушники, вишиті новаківськими майстринями.

Чудові весільні пісні прозвучали у виконанні Надії Клепач із Вовчика; Юлії Самойленко та Ірини П’ятецької із Оріхівки; Олени Мацак, Валентини Черняк, Віри Тараненко із Калайдинець; учасників народного хорового колективу «Оберіг» Центру культури і дозвілля.

Віночок весільних мелодій подарували троїсті музики у складі Миколи Ужакіна, Юрія Кисіля та Володимира Любича.

Показ весільного вбрання представили вихованці ОЗ «Засульський ліцей».

Цікаво, захопливо провела захід Наталія Медведовська.

Однозначно, проєкту Етно-Нурт обрядове дійство «Наддніпрянське весілля», як і іншим, призупиненим на час війни, бути на Лубенщині. У нього є майбутнє. Він сприятиме розвитку лубенської громади, інноваційної політики та активній участі громадськості в розвитку туризму та інвестиційної привабливості району.

Віримо, що наступного року о цій порі обрядове дійство «Наддніпрянське весілля» збере нас на жадану гостину, щоб діти, як квіти, життя барвінкове, закохані пари в щасливій любові.

Життя барвінкове – це не просто слова. Це жагуче бажання вистояти у жорстокому протистоянні з ворогом. І відсвяткувати перемогу.

Час зустрічі пролетів неймовірно швидко. На кожного її учасника знову чекають буденні справи, допомога захисникам і захисницям, молитва за Україну. А митцям час писати нові пісні для великого українського хору на вистражданий концерт Перемоги.

 

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови