Стежками любомудра Григорія Сковороди

1 грудня у Лубенській міській бібліотеці для дорослих ім. В.Леонтовича відкривали фіранку відомого і невідомого у біографії українського Сократа, мандрівного філософа, любомудра Григорія Сковороди, якому 3 грудня виповнилося 300 років від дня народження.

Наразі учні 11 класів Лубенської ЗШ №6 та ЗШ№1, лубенці та гості міста ознайомилися з науковими досліженнями про народження та формування Григорія Сковороди, як особистості, у рідних йому Чорнухах, що на Лубенщині, почули про студентські роки спудея Сковороди у Києво-Могилянській академії, Європі, не оминувши географію викладацької діяльності у Переяславському, Харківському колегіумах, вчительської - у родині поміщика Василя Томари. Особливе зацікавлення викликало  особисте життя Сковороди, тож говорили і про кохання, а кохав філософ, як виявилося, не раз.

Аудиторія сковородинознавців побувала віртуально і в музеях Григорія Сковороди. Екскурс у музей, що в селі Сковородинівка, на жаль, знищений російськими окупантами цьогоріч, провів методист ДЮКСОТ «Валтекс» Микола Полонський, поділившись враженнями від попередніх відвідин. А ще слухачі разом з доповідачем з’ясосували, чи, подорожуючи, бував мандрівний філософ у Лубнах?

Гарним інформативним доповненням заходу став перегляд уривків фільму «Сковородинівська географія», знятого на замовлення Харківського педагогічного університету ім. Г.Сковороди у 2016 році.

А завершили пафосно та піднесено, заслухавши вірш лубенця Павла Овчаренка, написаний з нагоди ювілейної дати про апостола слова Григорія Сковороду, що «ніс мудре слово у світ від серця України», яке було і буде актуальним  завжди, бо щире та правдиве, незламне, як і Україна!

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови