Відбулася координаційна зустріч проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства”

29 травня у Києві відбулася координаційна зустріч Уряду України та очільників міст та громад-учасників  проєкту UNFPA “Міста і громади, вільні від домашнього насильства”. У заході взяли участь близько 80 учасників. Лубенську громаду, як учасника цього проєкту,  представляв міський голова Олександр Грицаєнко.

Захід відвідали міські голови, заступники очільників міст та керівники профільних департаментів. Зокрема, черед учасників були представники міської влади Одеси, Києва, Ужгорода, Вознесенська, Білої Церкви, Луцька, Черкас, Ніжина, Хотина, Коростеня, Полтави, Кропивницького, Хмельницького, Рівного, Кривого Рогу, Херсона та міста Лубни. 

Крім того, до заходу змогли доєднатися представники міської влади прифронтового Добропілля й представники міст, які нині опинилися під тимчасовим військовим контролем Росії, зокрема Сєвєродонецька.

“Проєкт “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” — роками показує свою високу ефективність. Ми пишаємося, що у такий складний час війни та викликів, маємо змогу допомагати українським громадам розвивати системи допомоги постраждалим. Сьогодні це вкрай важливо, адже у час війни домашнє насильство не лише нікуди не зникло, а й навпаки, для груп ризику — загострилося. Те, що сьогодні нам вдалося зібрати на спільній зустрічі представників понад 40 громад України, навіть тих, які територіально наразі непідконтрольні уряду України, — показує, що країна єдина у прагненні побороти насильство. Ми ж горді бути надійною підтримкою у цьому”, — сказав заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення Павло Замостьян. 

Під час зустрічі учасники обговорили реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому на гендерно зумовленому насильству у містах і громадах України, зокрема питання співпраці ключових сторін та пріоритетів розвитку. 

Нові партнери ознайомились із принципами роботи проєкту, підходами UNFPA у підтримці розбудови муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Крім того, представили головні здобутки проєкту. 

“Нашим партнерам є чим пишатися, адже спільно ми змогли створити 140 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, такі як притулки, кризові кімнати, денні центри, мобільні бригади, служби первинного консультування. UNFPA передав партнерам 44 автомобілі для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, та 13 автівок, які адаптовані для людей з інвалідністю. Експерти проєкту провели тренінги для майже трьох тисяч фахівців з усієї країни, наша акція присвячена 16 дням протидії проти гендерно зумовленого насильства об'єднала майже мільйон українців. Ми радіємо, що тема подолання домашнього насильства не перестає бути важливою для українців й робимо все можливе, щоб постраждалі могли почуватися захищено”, — каже Костянтин Бойчук, керівник проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства”. 

Підтримали захід і урядові партнери. Захід відкрила заступниця міністра соціальної політики України, Уляна Токарева. За її словами, цьогоріч уряд виділив 175 мільйонів гривень субвенції для міст і громад України. Ці кошти можна буде спрямовувати, серед іншого і на відновлення сервісів, які пошкоджені через війну, наприклад, відновлювати пошкоджені автівки чи забезпечувати у спеціалізованих закладах укриття. Наразі порядок надання субвенцій перебуває на затвердженні уряду. 

“Ще один важливий аспект боротьби із гендерно зумовленим та домашнім насильством — це партнерство. І тут я хочу вкотре сказати дякую Фонду ООН у галузі народонаселення, бо ми фактично об'єднали ресурси: те, що є на рівні держави, у тому числі субвенції, і ті ресурси, які може надати UNFPA, щоб підтримувати громади. Нам дуже важливо, щоб всі спеціалізовані служби були збережені і працювали. Крім того, ми прагнемо стати підтримкою для постраждалих внаслідок насильства, пов’язаного з війною, зокрема сексуального. Ми внесли зміни у положення про спеціалізовані служби й тепер фахівці і фахівчині, які там працюють, можуть працювати з постраждалими від насильства, пов’язаного з війною”, — сказала заступниця міністра соціальної політики.

У нашій громаді теж триває робота з реалізації головних завдань проєкту.

Учасниками проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” є 45 міст України. 15 із них доєдналися у травні 2023 року. 

Проєкт спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Й передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

Додати коментар

Меню

Перекладач жестової мови
Ти як?
Ти як? Перекладач жестової мови