31 травня у залі міськвиконкому за участю Лубенського міського голови Олександра Грицаєнка відбулася координаційна рада з питань запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.
На початку засідання Олександр Грицаєнко зосередив увагу присутніх на важливості відпрацювання механізму боротьби з порушниками, які вчинили домашнє насильство та проведенню ряду виховних заходів з кривдниками, щоб унеможливити повторення подібних випадків.
Про затвердження Програми запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі у Лубенській територіальній громаді на 2025-2027 роки доповіла начальник відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лубенської міської ради Світлана Скиба.
Наразі програмою, прийнятою на черговій сесії Лубенської міської ради, передбачено комплекс заходів боротьби з кривдниками. За словами доповідачки, попередньо було вивчено досвід громад Полтавщини щодо боротьби з особами, які чинили домашнє насильство, зокрема Кременчуцької громади. За 2023 рік кількість звернень щодо домашнього насильства склала 191, у першому кварталі цього року зафіксовано 55 звернень. Одним із пріоритетних заходів боротьби є створення телеграм-каналу у Лубенській громаді, який допомагає постраждалим своєчасно інформувати про випадки домашнього насильства.
За словами начальника Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Лубенської міської ради Віктора Щербака, програма боротьби з кривдниками знаходиться у процесі розробки і незабаром буде винесена на розгляд сесії міської ради.
Про роботу спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб та порядок направлення їх у притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі доповіла директор Лубенського міського центру соціальних служб Ірина Харченко. За її інформацією, на сьогодні у притулку перебуває дві постраждалих – це мами з неповнолітніми дітьми. Їм надано ряд послуг щодо адаптації та реабілітації.
Також на координаційній раді було обговорено ряд інших питань щодо протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.