Офіційний веб-сайт Лубенської міської ради
  candle Щодня, о 9 годині, вшануй пам’ять загиблих співвітчизників хвилиною мовчання

  У Лубнах вшанували жертв нацизму у Другій світовій війні

  8 та 9 травня  світ відзначає День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Разом з  народами Європи Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського.

  Попри те, що цього дня офіційні заходи у місті та населених пунктах громади не оголошувалися, на площі Слави в Лубнах зібралися ті, хто вважав своїм обов’язком вшанувати жертв нацизму у Другій світовій війні – військові, члени ветеранських організацій, представники місцевого самоврядування, мешканці міста.

  До присутніх звернувся Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко.

  «Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років українців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому для нас головне – мир», - міський голова. І зараз страшною ціною - ціною крові наших співвітчизників, життів не лише військових, а й мирного населення – жіно , дітей, людей похилого віку, які ще пам’ятають жахи тієї війни – ми знову виборюємо право жити. Серед тих, хто зараз захищає нас і тисячі лубенців», - продовжив Олександр Грицаєнко.

  Присутні вшанували пам’ять всіх, хто загинув у роки Другої світової війни та у сучасній російсько-українській війні хвилиною мовчання. До вічного вогню лягли живі квіти.

  Ми не маємо права програти і не програємо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного сусіда-злочинця. Міць наших Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас.

  Додати коментар


  Меню